Dziś: 23 Styczeń 2019    |    Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund

Obchodzimy 74. Tydzień Miłosierdzia


II Niedziela Wielkanocna 8 kwietnia 2018 rozpoczyna w Kościele 74. Tydzień Miłosierdzia, który będzie przeżywany pod hasłem: „Mocni w Duchu Świętym”. W diecezji kieleckiej centralne uroczystości Niedzieli Miłosierdzia odbędą się w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach na Czarnowie. O godz. 12.30 Biskup Jan Piotrowski przewodniczył będzie głównej Mszy Świętej Odpustowej, w czasie liturgii wręczone zostaną Medale Biskupa Kieleckiego "BEATI MISERICORDES" dla osób szczególnie zaangażowanych w posługę miłosierdzia w Kościele Kieleckim.  Wyróżnienia te ustanowione zostały w 2014 r. przez Biskupa Jan Piotrowskiego w związku z przeżywanym wówczas Jubileuszem 25- lecia Caritas Diecezjalnej.

Niedziela Miłosierdzia to Święto Patronalne Caritas. Konferencja Episkopatu Polski wystosowała z tej okazji List Pasterski. Przed kościołami odbędzie się zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na dzieła miłosierdzia Caritas Kieleckiej. Udział w Tygodniu Miłosierdzia to zaproszenie, aby samemu doświadczyć Bożego miłosierdzia, a jednocześnie, aby wysławiać w tej tajemnicy Boga oraz okazywać je człowiekowi będącemu w potrzebie. Tydzień Miłosierdzia ma na celu docenienie posługi charytatywnej setek tysięcy pracowników i wolontariuszy Caritas i innych instytucji Kościoła oraz pochylenie się nad zasadą chrześcijańskiej miłości, którą należy okazywać każdemu, a zwłaszcza ubogim, chorym, pogardzanym i zapomnianym. W tym czasie będą się odbywać nabożeństwa, spotkania, konferencje i koncerty.

Caritas Polska przygotowała okolicznościowe materiały liturgiczne i rozważania, które są dostępne na stronie www.kielce.caritas.pl. Oparte są o przykład działalności ojca „Pepe” Di Paola, który pracuje w Argentynie w Buenos Aires na nieformalnych osiedlach na obrzeżach tego wielkiego i bogatego miasta. Skupiska ludzi znajdują tam schronienie pośród tymczasowej zabudowy wzniesionej z przypadkowych materiałów w skrajnej biedzie i nieustannym zagrożeniu wynikającym z wysokiej przestępczości. Tym samym villas miseria – tak brzmi ich nazwa w lokalnym języku – przypominają brazylijskie fawele.

Powstała też książka, która towarzyszy 74. Tygodniowi Miłosierdzia,  wydana przy współudziale Caritas Polska przez wydawnictwo Bernardinum - "Ojciec Pepe Di Paola, Z końca świata. Moja droga pośród najuboższych" (2018). Znajdziemy tam nie tylko szerokie wprowadzenie do tematyki działalności głównego bohatera, ale również tekst słynnego już wywiadu, który Di Paola przeprowadził niejako spontanicznie z papieżem Franciszkiem. Oprócz tego są tam świadectwa kapłana z villas miseria oraz teksty o problemach villeros – ubogich mieszkańców osiedli zapomnianych przez świat bogatych.

   

PLACÓWKI MEDYCZNE

Usługi medyczne Caritas Diecezji Kieleckiej.

Przejdź dalej ...

ŻŁOBEK "MAŁE ANIOŁKI"

Zapraszamy do naszego żłobka.

Przejdź dalej ...

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na działalność Caritas.

Przejdź dalej ...

LICZNIK ODWIEDZIN

© 2009-2019 by GPIUTMD

WSPIERAJĄ NAS:

 • zeto.jpg
 • perfopol.jpg
 • piekarnia-pod-telegrafem.png
 • paradyz.jpg
 • cebule.jpg
 • gardenco.jpg
 • spolem.jpg
 • bank.jpg
 • agropole.gif
 • nsk.jpg
 • furmanek.jpg
Free business joomla templates