You are currently viewing Msza św. w kieleckim Hospicjum w Dniu Chorego

Msza św. w kieleckim Hospicjum w Dniu Chorego

W dniu 11 lutego 2024 r. w Hospicjum Stacjonarnym im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach miała miejsce  uroczysta Msza Św. z okazji XXXII Światowego Dnia Chorego. Mszę celebrowali zastępca dyrektora Caritas ks. Krzysztof Banasik oraz kapelan Hospicjum Ks. Adrian Bydliński. Obecni byli podopieczni, ich rodziny, wolontariusze oraz personel placówki. Uroczystość uświetniła obecność Scholi z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Strawczynie.

Tegoroczne obchody przeżywaliśmy pod hasłem: ‘Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. To okazja do wyrażenia solidarności, empatii oraz wsparcia dla ludzi chorych, które staramy się zapewnić każdego dnia. Podkreślamy, jak ważne dla pacjenta jest jego bezpieczeństwo, zapewnienie należytej opieki oraz poszanowanie jego godności w trudnych chwilach zmagania się z chorobą.

Na zakończenie Mszy Św. powierzyliśmy Panu Bogu wszystkich chorych w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Na pamiątkę przeżywanej uroczystości zebrani otrzymali obrazek z modlitwą za chorych do Matki Bożej z Lourdes.