You are currently viewing XXII Ogólnopolska zbiórka żywności Tak.Pomagam!

XXII Ogólnopolska zbiórka żywności Tak.Pomagam!

Caritas Diecezji Kieleckiej zaprasza do włączenia się w  przedświąteczną zbiórkę żywności, która odbędzie się  odbędzie się w dniach 17 -18 marca 2023 roku (w piątek w godz. 14-20 i  w sobotę w godz. 9-18) w  sklepach sieci Biedronka, PSS Społem, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Euro Market, Top Market, Sklepy Euro, Netto, Lidl. Akcja przeprowadzona zostanie w następujących miejscowościach naszego regionu: Kielce, Jędrzejów,  Chmielnik, Chęciny, Nowiny, Kazimierza Wielka, Miechów, Słomniki, Proszowice. Aby wziąć udział w zbiórce wystarczy pamiętać, by podczas robienia zakupów w najbliższy piątek lub sobotę kupić dodatkowy produkt i przekazać wolontariuszom Caritas dyżurującym w sklepach.

Podczas akcji będziemy zbierać żywność z długim terminem ważności: cukier, mąkę, ryż, makaron, olej, konserwy, herbatę, dżemy i słodycze. Wolontariuszami będą uczniowie szkół rozpoznawani po identyfikatorach. Nadzorować akcję będą wychowawcy szkół, pracownicy Caritas, członkowie Parafialnych Zespołów Caritas  Zebrana żywność trafi zostanie przekazana przed Świętami Wielkanocnymi do  rodzin wielodzietnych, jak również do osób samotnych, chorych i bezdomnych.