Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Celem projektu „NOWY WYMIAR ŻYCIA II” jest zwiększenie do końca XII.2022 r. dostępu dla osób z niepełnosprawnościami / osób niesamodzielnych, mieszkańców obszarów wiejskich położonych na terenie gmin w powiecie buskim i kazimierskim do usług społecznych środowiskowych i opiekuńczych poprzez rozwój alternatywnych form opieki, utworzenie 20 nowych miejsc świadczenia usług opiekuńczych, 20 nowych miejsc w mieszkaniach chronionych i 16 miejsc w mieszkaniach wspieranych i 20 miejsc w Klubie seniora.

JAKI JEST OKRES REALIZACJI PROJEKTU?

Projekt realizowany jest w okresie: 01.01.2020 – 31.12.2022 r.

Okres realizacji projektu wydłużono do 31.03.2023 – dotyczy Klubu Seniora w Czyżowicach

CO JEST NASZYM CELEM?

• 76 nowych miejsc świadczenia usług społecznych
  • 146 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, objętych świadczeniem usług społecznych

DLA KOGO?

Naszą grupą docelową są wyłącznie osoby z niepełnosprawnością – niesamodzielne, zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym oraz ich otoczenie (korzystające ze świadczeń pomocy społecznej, osoby bezdomne, niesamodzielne, korzystające z POPŻ).

Projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami z woj. świętokrzyskiego z terenu gmin wiejskich powiatów buskiego, kazimierskiego, które uczą się, pracują lub zamieszkują na obszarze wiejskim.

CO ZROBIMY?

• utworzymy 20 miejsc i świadczenie usług opiekuńczych, opiekuńczych specjalistycznych, asystenckich w gminach wiejskich powiatu buskiego i kazimierskiego,
  • utworzymy 16 nowych miejsc w nowotworzonych mieszkaniach wspieranych w Czyżowicach,
  • utworzymy 10 nowych miejsc w mieszkaniach chronionych w Piasku Wielkim,
  • utworzymy 10 miejsc w nowotworzonych mieszkaniach chronionych w Gorzkowie.
  • utworzymy Klub Seniora w Czyżowicach na 20 miejsc.

JAK WYSOKIE JEST DOFINANSOWANIE?

KWOTA DOFINANSOWANIA: 5 098 023,00 zł
WKŁAD PFRON: 417 316,98 zł

JAKIE SĄ WARUNKI FORMALNE PRZYJĘCIA DO PROJEKTU?

• zamieszkiwanie na terenach wiejskich – w/w gminy wiejskie z powiatu buskiego, kazimierskiego.
  • os. z niepełnosprawnościami (OzN) -ważne orzeczenie,
  • os. niesamodzielne, która ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymaga opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego.

JAK WYGLĄDAJĄ MATERIAŁY PROMOCYJNE?

JAKIE SĄ REGULAMINY?

POWIAT BUSKI

POWIAT KAZIMIERSKI

Gminy: Gnojno, Nowy Korczyn, Pacanów, Solec-Zdrój, Stopnica, Tuczępy, Wiślica.

Gminy: Bejsce, Czarnocin, Kazimierza Wielka, Skalbmierz