You are currently viewing Nowa akcja dobroczynna: ODKRĘĆ marnowanie – NAKRĘĆ pomaganie

Nowa akcja dobroczynna: ODKRĘĆ marnowanie – NAKRĘĆ pomaganie

Diecezjalne Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Kieleckiej zachęca do działania mającego na celu budowanie postawy ekologicznej i miłosierdzia.

Każdy z nas korzysta z wielu butelek czy kartonów. Zamykane są one plastikowymi nakrętkami, które łatwo poddać recyklingowi. Zachęcamy do wyrobienia nawyku ich zbierania. Dzięki każdej odłożonej nakrętce na świecie będzie kilka cm3 mniej odpadów. Zebrane tworzywo zostanie sprzedane do ponownego użycia, a z uzyskanych pieniędzy wsparcie otrzyma Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Fundusze przeznaczone zostaną na zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

Za 80 kg nakrętek można kupić stolik do łóżka chorego, za 400 kg – materac przeciwodleżynowy, za 2,5 tony – elektryczne łóżko rehabilitacyjne. Każda nakrętka to konkretna pomoc.

Dołącz do nas i stań się Ekologiem Miłosierdzia. Świat i ludzie chorzy potrzebują naszego wsparcia! Nie czekaj: zbieraj – przekazuj – pomagaj!

Nakrętki można składać do specjalnego metalowego serca zlokalizowanego przy: Zakład Aktywności Zawodowej Caritas w Kielcach, ul. Wesoła 52.

Do naszej akcji włączyły się także następujące instytucje, które prowadzą zbiórkę u siebie:

– Akademia Przedszkolaka w Brzezinach, ul. Szkolna 1

– Szkoła Podstawowa nr 13 w Kielcach, ul. Prosta 27a

– Zespół Szkół Ekonomicznych w Kielcach, ul. Langiewicza 18

– Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika w Kielcach, ul. Kopernika 8

– Stowarzyszenie “Siła Woli” w Woli Murowanej, plac zabaw

– Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, ul. Paderewskiego 55

– Zespół Placówek Opiekuńczych w Brzegach, Brzegi 104

– Szkoła Podstawowa nr 20 w Kielcach, al. Górników Staszicowskich 22A

– Szkoła Podstawowa w Rudzie Strawczyńskiej, Ruda Strawczyńska 4

– Centrum Kształcenia Awans w Kielcach, ul Helenówek 2

– Zespół Szkół Leśnych im. R. Gesinga w Zagnańsku, ul. Spacerowa 4