You are currently viewing Jesienna zbiórka żywności TAK! POMAGAM.

Jesienna zbiórka żywności TAK! POMAGAM.

Caritas Diecezji Kieleckiej w dniach 25 – 26 września 2020 r. organizuje XVIII Zbiórkę Żywności TAK. POMAGAM!  Jest to ogólnopolska akcja, której celem jest wsparcie osób starszych, chorych, niepełnosprawnych i ubogich. Zbiórka odbędzie się  w wybranych sklepach Biedronka, Społem, Lidl, Tesco, Paleo, Lewiatan  w Kielcach, Busku Zdroju, Jędrzejowie, Sędziszowie, Proszowicach, Kazimierzy Wielkiej. Akcja trwać będzie w piątek od godz. 14 do 18. oraz w sobotę w godz. 9 – 18 i przeprowadzą ją wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas oraz pracownicy Caritas. Zbierane będą podstawowe artykuły spożywcze takie jak cukier, mąka, olej, makaron, konserwy, herbata itp.  W czasie epidemii bardzo istotne staje się wsparcie osób starszych i chorych, obawiających się o swoją byt materialny i zdrowie. Produkty w formie paczek  przekazane zostaną potrzebującym poprzez Parafialne Zespoły Caritas, które mają dobre rozeznanie potrzeb w środowisku lokalnym. Zbiórka przeprowadzona będzie z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa sanitarnego, nie będą do niej angażowane osoby niepełnoletnie. Zachęcamy do włączenia się w akcje poprzez zakup   dodatkowego produktu spożywczego i przekazanie go do oznaczonych koszy przy wyjściu ze sklepu.

LISTA SKLEPÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W AKCJI