You are currently viewing Przedświąteczna pomoc potrzebującym

Przedświąteczna pomoc potrzebującym

W dobie trudnej sytuacji epidemicznej przedświąteczna pomoc Caritas nabiera szczególnego znaczenia, gdyż coraz więcej osób doświadcza trudności materialnych i obawia się o przyszłość. Wsparciem objęliśmy ok. 1300 osób, głównie ubogich, starszych, chorych oraz bezdomnych. Ponad 700 paczek wydaliśmy w Punkcie Pomocy Doraźnej Caritas w Kielcach oraz około 200 w Zespole Placówek Caritas w Proszowicach. Pulę żywności przekazaliśmy do kilkunastu Parafialnych Zespołów Caritas, które zorganizowały pomoc dla ok. 400 osób. Paczki zawierały cukier, herbatę, konserwy, dania gotowe, słodycze, napoje itp.

Przygotowanie paczek było dużym wyzwaniem, gdyż ze względu na epidemię nie mogła być przeprowadzona w dotychczasowej formie przedświąteczna zbiórka żywności. Jedynie w 4 sklepach sieci Lidl w Kielcach odbyła się zbiórka bez udziału wolontariuszy, klienci mogli przekazywać produkty do specjalnych koszy. Nieocenione okazało się wsparcie Agencji Rezerw Materiałowych, która przekazała produkty spożywcze dla potrzebujących oraz pomoc Kieleckiego Banku Żywności. W samo przygotowanie paczek zaangażowali się wolontariusze kieleckich Szkolnych Kół Caritas z III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne w Wielką Sobotę nie zostanie zorganizowane Śniadanie Wielkanocne dla Osób Bezdomnych w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Jednak osoby bezdomne wcześniej otrzymały paczki żywnościowe.

Wszystkim wspierającym dzieła miłosierdzia Caritas składamy serdeczne podziękowania i życzymy zdrowych, pogodnych, radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.