You are currently viewing Podopieczni Centrum Interwencji Kryzysowej oraz Schroniska dla kobiet Caritas otrzymali prezenty od Fundacji Biedronki

20 podopiecznych CIK i Schroniska dostało świąteczne paczki od Fundacji Biedronki. Do programu „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” zakwalifikowało się łącznie blisko 370 placówek, w tym nasza. Przebywa w nich ponad 30 000 podopiecznych. Wartość ufundowanych prezentów, które zawierają słodycze i kosmetyki, sięga 1,2 mln zł.

Fundacja Biedronki pomaga osobom starszym, a dla nich święta to szczególnie trudny czas, który przypomina o braku bliskich osób, samotności i trudach dnia codziennego. Z tego powodu Fundacja kolejny raz przekazała seniorom upominki. W skład wysłanych paczek weszły: m.in. śliwki w czekoladzie, pierniki, chałwa, ciastka, herbata oraz kosmetyki – szampon i żel pod prysznic.

O naszych placówkach

Schronisko dla Kobiet przeznaczone jest dla pełnoletnich bezdomnych kobiet, samotnych lub z dziećmi. Oprócz pomocy w formie noclegu i wyżywienia mogą korzystać ze wsparcia specjalistów takich jak: psycholog, pedagog, terapeuta uzależnień, psychoterapeuta, doradca duchowy oraz interwent kryzysowy i prawnik. W placówce przebywają również kobiety, które doznawały przemocy domowej. Z pomocy CIK mogą korzystać osoby w sytuacji różnorakich kryzysów tj. przemoc domowa, konflikty rodzinne, trudności w okresie ciąży i macierzyństwa, żałoby po stracie bliskiej osoby itp. Klienci placówki, to nie tylko mieszkanki Schroniska, ale też osoby z zewnątrz.

O Fundacji Biedronki

Fundacja Biedronki została powołana w kwietniu 2020 roku. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. W 2022 uruchomiła program „Danie Wspólnych Chwil”, realizowany wspólnie z 90 Kołami Gospodyń Wiejskich, które przygotowują posiłki dla samotnych seniorów. Rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy takie jak „Na codzienne zakupy” czy „Karta dobra”, w których potrzebujące osoby starsze otrzymują przedpłaconą kartę na zakupy do sklepów Biedronka. Fundacja reaguje również na sytuacje kryzysowe – prowadziła m.in. projekt pomocy w czasie pandemii i trzy programy na rzecz Ukrainy. Na programy społeczne przeznaczyła blisko 100 mln złotych (status na grudzień 2022).]