You are currently viewing Hospicjum w Miechowie zakończyło 20 edycję akcji Pola Nadziei

Hospicjum w Miechowie zakończyło 20 edycję akcji Pola Nadziei

Tegoroczne hasło akcji Pola Nadziei brzmi: „Pamiętaj, że jesteśmy” – zdanie, które mieści w sobie przypomnienie, że sami nie damy rady i wielu sytuacjach potrzebujemy drugiego człowieka – zaznaczył ks. Zbigniew Wójcik – dyrektor Zespołu Placówek Caritas w Miechowie.

11 czerwca 2023 r. o godzinie 15:00 Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. dr. Stanisława Słowika – naczelnego dyrektora Kieleckiej Caritas w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie rozpoczęto uroczyste podsumowanie 20 edycji akcji Pola Nadziei na rzecz Hospicjum im. bł. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie. Zaraz po liturgii, pod przewodnictwem zespołu mażoretkowego RYTM ze Skalbmierza, Orkiestry Dętej w Sławicach Szlacheckich i Nasiechowicach, oraz KGW „Sasanki” z Mniowa, zgromadzeni wyruszyli wspólnym „żonkilowym marszem nadziei” po ulicach Miechowa do miechowskiego Parku Miejskiego, by tam razem świętować.

Podsumowanie 20 kampanii Pola Nadziei Hospicjum Caritas w Miechowie zgromadziło wspaniałych gości, których przywitali prowadzący część oficjalną w parku.

– Po pierwsze witamy Pacjentów i ich Rodziny; Panią Jolantę Stokłosę – prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych; Pana Jacka Kobyłkę – Starosta Powiatu miechowskiego; Pana Dariusza Marczewskiego – Burmistrza Gminy i Miasta Miechów; Pan Andrzeja Banaśkiewicza – zastępcę Burmistrza Gminy i Miasta Miechów; s. Teresę Maciuszek – Siostrę Starszą wraz z Radą Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługującym Ubogim; s. Renatę TrzópekPrzełożoną Prowincjalną wraz Radą i Rodziną; wszystkich dyrektorów Szkół, nauczycieli, nauczycieli przedszkola, uczniów, przedstawicieli instytucji. Kierowników ZPOL: – Panią Agatę Dulbę – kierownika Stacji Opieki Caritas w Miechowie; Panią Małgorzatę Kobińską – Kierownika DPS Caritas Dom Kombatanta w Miechowie; Panią Monikę Kozieł – kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas w Miechowie; Panią Katarzynę Kuc – kierownika Dziennego Domu Senior + Caritas w Miechowie. Wolontariuszy, Dzieci wraz z Rodzicami, wszystkich Przyjaciół naszego Hospicjum, nasze Rodziny. Pracowników Hospicjum, którzy na co dzień pielęgnują, dbają i oddają serce dla Pacjentów – wymieniała Siostra Albertynka.

Tego dnia wręczone zostały nagrody „Dobrze, że jesteś”. – To wyróżnienie przyznawane dla osób czyniących dobro ludziom chorym i cierpiącym. – podkreślali organizatorzy. Wyróżnienie otrzymały: Pani Natalia Dziubdziela i Pani Edyta Boczek.

Podczas festynu wspólnota hospicyjnego wolontariatu przygotowała liczne atrakcje dla całych rodzin, jedną z najbardziej budzących emocje była zabawa „Szczęśliwy numerek”. Główną nagroda był voucher o wartości 1500 złotych na zakup roweru ufundowany przez Urząd Gminy i Miasta Miechów. Prócz sportowych akcesoriów przewidziane zostały: instax – pozwalający robić i drukować zdjęcia zaraz po uchwyceniu ważnej chwili oraz coś dla zdrowia – saturator do wody. Po zakończonej części oficjalnej, zaproszono wszystkich na zaplanowany happening, czyli wypuszczenie dużej ilości żółtych balonów napompowanych helem jako symbol NADZIEI. Wydarzenie występami artystycznymi uświetniali: Zespół marżoretkowy „RYTM” ze Skalbmierza, Wychowankowie Samorządowego Przedszkola nr 2 i nr 3 w Miechowie oraz wspominane KGW „Sasanki” z Mniowa.

Dzięki licznym kwestom przy parafiach, akcjom wolontariatu hospicyjnego i inicjatywach lokalnej społeczności w ramach całorocznej akcji Pola Nadziei 2022/23 zebraliśmy 384 938,80 złotych!!! Dziękujemy za Waszą ofiarność!

Wsparli nas: http://www.hospicjum.miechow.net/2023/06/13/podziekowanie-za-pola-nadziei/