You are currently viewing Peregrynacja Obrazu Św. Józefa w Zespole Placówek Caritas w Świniarach

Peregrynacja Obrazu Św. Józefa w Zespole Placówek Caritas w Świniarach

Dnia 30 czerwca 2021 r.  w Zespole Placówek w Świniarach gościliśmy Obraz Świętego Józefa. Z inicjatywy biskupa Jana Piotrowskiego od maja do końca 2021 r. kopia Obrazu z Sanktuarium Św. Józefa nawiedza parafie diecezje kieleckiej. Uroczystości   związane są z trwającym Rokiem Św. Józefa i Rokiem Rodziny.

Obraz Świętego Józefa został uroczyście przekazany do placówki Caritas przez proboszcza parafii Świniary ks. kan. Sławomira Grabca. Nawiedzenie rozpoczęła  modlitwa w kościele parafialnym pw. Św. Stanisława bp. m. pod przewodnictwem Księdza Proboszcza z udziałem pracowników i  pensjonariuszy naszego Domu. Następnie w uroczystej procesji przenieśliśmy Obraz Świętego Józefa do naszej placówki. Pracownicy wraz z podopiecznymi adorowali Święty Obraz poprzez wspólną modlitwę, rozważania i śpiew. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w nabożeństwie, nie zabrakło głębokich przeżyć duchowych i wzruszeń. Po zakończonej adoracji wspólnie odnieśliśmy Obraz Świętego Józefa do kościoła parafialnego. Wydarzenie to bez wątpienia pozostanie w naszych sercach i pamięci na długi czas, a myśl przewodnia „Święty Józefie po drogach życia nas prowadź”  będzie nam towarzyszyć na każdy dzień.