You are currently viewing Finał akcji Pola Nadziei w Miechowie

Finał akcji Pola Nadziei w Miechowie

Dnia 18 maja 2021  w Parku Miejskim w Miechowie odbył się festyn podsumowujący kampanię „Pola Nadziei 2020/21” na rzecz Hospicjum Caritas im. bł. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie.

W uroczystości uczestniczyli m.in. ks. Stanisław Słowik – dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej, p. Paweł Osikowski – wicestarosta Powiatu Miechowskiego, p. Dariusz Marczewski – Burmistrz Gminy i Miasta Miechów, ks. Franciszek Siarek – Proboszcz Parafii Grobu Bożego w Miechowie oraz liczni wolontariusze, rodziny podopiecznych, pracownicy Zespołu Placówek Caritas w Miechowie i przyjaciele Hospicjum.

– Niech będzie to pięknie spotkanie, po tak długiej przerwie, bo każdy z nas tego potrzebuje. Miniony rok, a nawet dłużej, to czas szczególnie trudny dla wszystkich placówek medycznych, również dla nas. Dlatego wartością dzisiejszego dnia jest bycie razem – wprowadziła zebranych kierownik Hospicjum, s. Benedykta Magdalena Majzner.

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji, z których mogli korzystać przybyli goście,  m.in. wata cukrowa, kiełbaski z grilla, pokazy edukacyjne strażaków, wystawa prac osób niepełnosprawnych, kreatywne zabawy prowadzone przez wolontariuszy.

Ostatni rok był trudny, jednakże udało się zdziałać naprawdę dużo. Edukacja, spotkania, kwesty, ciągłe opowiadanie o idei hospicyjnej. Wielość działań i odwiedzin w różnych zakątkach pomogło w zebraniu wspaniałej kwoty blisko 200 tys. zł – mówił koordynator wolontariatu Kacper Idzik.

W czasie podsumowania akcji wręczono wyróżnienia „Przez Twe Ręce”, przyznawane dla osób wspomagających służbę chorym i cierpiącym. Laureatami zostali: p. Renata Jagiełka, p. Damian Zegadło i p. Dariusz Marczewski, a Nagrodę Szczególną wręczono p. Bernadecie Kuler i p. Krzysztofowi Sobocie. Kolejnym punktem części oficjalnej były podziękowania dla Wolontariuszy i fundującym atrakcje dla zebranych w parku.

Finalnym elementem programu było wypuszczanie żółtych balonów napełnionych helem – jako symbol nadziei, później przy altanie odbył się jeszcze koncert Zespołu Zircus,

Prowadzący podziękowali wszystkim zebranym i zapewnili, że Pola Nadziei każdego roku tworzą wszyscy wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka, tym bardziej człowieka cierpiącego. Życzyli dobrej zabawy i zaprosili do udziału w kolejnej edycji kampanii.