You are currently viewing Jest „Słowak” – jest dobrze! Turniej Charytatywny na rzecz kieleckiego Hospicjum

Każdy, kto martwi się o współczesną młodzież i żyje w przekonaniu, że ciężko młodych namówić do aktywności albo, że brakuje im wrażliwości, powinien choć raz wziąć udział w Turnieju Charytatywnym Piłki Nożnej w VI Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Kielcach.

2 lutego b.r. już po raz VIII uczniowie „Słowaka” przy wsparciu Dyrekcji i Wychowawców zorganizowali wielkie sportowe i charytatywne święto, z którego dochód przeznaczyli ponownie na wsparcie Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Emocjonujące mecze z udziałem uczniów, rodziców i grona pedagogicznego, liczne aukcje na żywo i internetowe, w których licytowano koszulki, sprzęt sportowy i kalendarze z autografami znanych sportowców, własna asysta ratownicza, występ szkolnych cheerleaderek, belgijka z udziałem setek uczestników wydarzenia i kiermasz słodkości… – to wszystko kulminacja wielkiego wysiłku organizacyjnego młodych wolontariuszy „Słowaka” i ich opiekunów.

Mają wszystko, czego tak bardzo brakuje w Hospicjum: młodość, energia, witalność … i tym się dzielą, czerpiąc z tego wyraźną radość. Ich zaangażowanie i życzliwość dla podopiecznych naszej placówki ma też materialny wymiar. W 2023 roku przekazana nam kwota 15 tysięcy złotych została przeznaczona na zakup aparatu do leczenia odleżyn, który odmienił życie niektórych pacjentów. W VI Liceum nie spodziewali się w tym roku „pobić rekordu” …, a tymczasem zebrali sumę 18 680,30 zł! Za tę imponującą kwotę doposażymy sale pacjentów w wygodne fotele, ułatwiające rodzinom wielogodzinne towarzyszenie chorym.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Uczniom, Nauczycielom i ich Przyjaciołom za realne wsparcie finansowe, ale także za wielkie dobro, którego nie sposób zmierzyć, a które dodaje innym sił i wiary w to, że młodzież ma się jeszcze zupełnie dobrze.