You are currently viewing Akcja dobrych serc, a wszystkie… dla Hospicjum!

Akcja dobrych serc, a wszystkie… dla Hospicjum!

Choć  zima nieco kapryśna, a do wiosny jeszcze daleko, Pola Nadziei nieustająco rosną. Po listopadowych kwestach i bożonarodzeniowej akcji „Kartka dla Hospicjum”, przyszedł czas na znane i budzące powszechną sympatię „Serce dla Hospicjum”.

Z okazji Dnia Chorego (11 lutego) i Dnia Św. Walentego (14 lutego) sympatycy i wolontariusze będą piec pierniczki i wykonywać breloczki w kształcie serc, które następnie rozprowadzą w szkołach, parafiach i w swoim otoczeniu jako cegiełki na potrzeby naszego Hospicjum im. św. M. Teresy z Kalkuty w Kielcach. Tych potrzeb jest zawsze wiele, ale w „Sercach dla Hospicjum” chodzi o coś więcej: o budowanie społeczności wrażliwej na cierpiącego człowieka, popularyzowanie idei, które stoją za działalnością Hospicjów Caritas, a także wspólne, jednoczące działanie. Tworzymy swoiste „Hospicjowo”, przestrzeń dobra łączącą Pacjentów, rodziny, personel, darczyńców, wolontariuszy i przyjaciół naszego Hospicjum.

Chcemy też w tym roku wesprzeć Hospicjum w dalekiej Rwandzie. W miejscowości Kabuga działa  jedyna w kraju placówka świadczącą medyczną i duchową opiekę dla ciężko chorych. Otwieramy więc nasze serca na daleką Afrykę. Równowartość 10 % zebranej kwoty Caritas z własnych środków przekaże na ten cel poprzez pośrednictwo misjonarek, Sióstr od Aniołów, które prowadzą tę placówkę.

Przyłączcie się zatem jako liderzy akcji w poszczególnych miejscach, „cukiernicy” czy twórcy „serduszkowego” rękodzieła, wolontariusze, darczyńcy i polecajcie „Serca dla Hospicjum” i wszystkich uczestników kochającemu Bogu.