You are currently viewing Żniwa Dobra za nami! Podsumowaliśmy Pola Nadziei 2023/24

Żniwa Dobra za nami! Podsumowaliśmy Pola Nadziei 2023/24

„By żniwo było wielkie…” – pod tym hasłem przebiegała kampania Pola Nadziei 2023/24,  którą uroczyście podsumowaliśmy 13 czerwca 2024 r. w gościnnym Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Na spotkanie przybyło ok 130 osób, w tym dyrekcje szkół, nauczyciele i uczniowie-wolontariusze m.in. Szkolnych Kół Caritas, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji i Patroni kampanii, m.in. Ksiądz Biskup Marian Florczyk, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik, Senator RP Krzysztof Słoń, Wiceprezydent Kielc Bartłomiej Zapała, reprezentanci Wojewody Świętokrzyskiego i Rady Miasta Kielce. Nie zabrakło niezawodnych wolontariuszy opiekuńczych, słowem: cieszyć się z owoców kampanii przyszli liczni Przyjaciele Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty, którym dobro pacjentów leży na sercu i którzy z oddaniem działali na ich rzecz przez ostatnie miesiące.

Około 110 placówek: szkół, parafii, świetlic, scholi, ośrodków wychowawczych, kół gospodyń i gospodarzy; ponad 800 wolontariuszy akcyjnych, ponad 300 świątecznych listów do pacjentów, dziesiątki akcji, kwest, kiermaszów i niemal 200 tysięcy złotych zebranych dla Hospicjum. To tylko dający się wyrazić liczbami wymiar kampanii. Ale są jeszcze liczne i ważniejsze owoce niematerialne Pól Nadziei: wzmocnione i nowopowstałe więzi w parafiach, szkołach czy rodzinach, których członkowie podjęli wspólne działania na rzecz chorych, aktywna i bardziej wrażliwa społecznie młodzież, rosnąca grupa wolontariuszy opiekuńczych… i to, co najważniejsze: brak bólu i poczucia samotności, spokojny sen, chwile prostych radości dla naszych pacjentów.

Na uroczystej gali staraliśmy się wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy pielęgnowali Pola Nadziei i sprawili, że żniwa dobra były wielkie. Statuetkami Anioł Nadziei z Żonkilem, za długoletnie i pełne poświęcenia działanie na rzecz podopiecznych naszego Hospicjum, nagrodziliśmy:

– Annę Węgorzewską, wolontariuszkę opiekuńczą,

– Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

– ks. Tomasza Kaczówkę z LO im. H. Kołłątaja w Pińczowie.

Cieszymy się, że dołączyli do grona wyróżnionych i serdecznie gratulujemy!

Rozstrzygnęliśmy także ogłoszone w ostatniej kampanii konkursy dla szkolnych wolontariuszy.

W konkursie plastycznym „Moje Pola Nadziei” nagrodzeni zostali:

Miejsce I: Pola Kasprzyk, Gminny Zespół Szkół w Łagowie

Miejsce II: Marcelina Zapała, SP im. Orła Białego w Chełmcach

Miejsce III: Katarzyna Fronczkowska, SP w Cierchach

Wyróżnienie: Wiktor Prus, SP im. S. Żeromskiego w Brynicy

Warto dodać, że hasło i grafika zaproponowane przez laureatkę I miejsca będą wykorzystane w materiałach informacyjnych kolejnych „Pól Nadziei”, zgodnie z założeniami konkursu.

Drugi konkurs i przygotowane w nim prace na temat „Anioł w mojej okolicy” wywołały sporo wzruszeń, a nagrodzeni zostali:

Miejsce I: Wiktoria Momot, SP im. S. Żeromskiego w Brynicy

Miejsce II: Emilia Borycka z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej.

Miejsce III: Zuzanna Skarbek, SP im. Orła Białego w Chełmcach

Wyróżnienie: Wiktor Krauze, SP im. S. Żeromskiego w Brynicy.

Gratulujemy serdecznie wszystkim laureatom!

Na koniec spotkania podziękowania skierowaliśmy do szkół, które w ostatniej kampanii energicznie nam pomagały na różnych jej etapach i przekazaliśmy pamiątkowe dyplomy przedstawicielom placówek.

Nasza gala musiała mieć odpowiednią do wagi tematu oprawę, a było to możliwe dzięki zaangażowaniu i życzliwości: Domu środowisk Twórczych Pałacyku T. Zielińskiego, Karolinie Latos i Karolinie Grudzień (wspaniała oprawa muzyczna), Centrum Integracji Społecznej Caritas, Pizzerii Kilo Mąki oraz Manufakturze Słodyczy, którzy pomogli w przygotowaniu poczęstunku. Nasze podziękowanie wyrażamy także wolontariuszom i opiekunom z Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach, którzy towarzyszyli nam na każdym etapie Pól Nadziei i nie zabrakło ich także przy organizacji gali.

Wszystkim Sympatykom Hospicjum: Patronom, szkołom, wolontariuszom akcyjnym i opiekuńczym, parafiom, zaprzyjaźnionym instytucjom i osobom indywidualnym – składamy podziękowanie za wspólne, czternaste Dobre Żniwa!