You are currently viewing Wolontariat świętuje – zaproszenie na galę

Wolontariat świętuje – zaproszenie na galę

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Od kilkunastu lat tego dnia w Kielcach organizowana jest uroczysta gala dla osób indywidualnych i instytucji zaangażowanych w wolontariat. Corocznie nagradzeni są wtedy najaktywniejsi wolontariusze z naszego regionu, których wybiera kapituła konkursu “Laur Wolontariatu”. Wydarzenie jest okazją, by podziękować wszystkim, którzy poświęcają swój czas poprzez wolontariat angażując się w rózne działania społeczne. To też sposobność, by promować piękną ideę wolontariatu i integrować środowisko wolontariuszy.

W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne XV Jubileuszowa Świętokrzyska Gala Wolontariatu będzie miała formę wirtualną. Osoby, które chcą dołączyć do spotkania na platformie ZOOM muszą pobrać bezpłatny bilet (link poniżej). Gala będzie także transmitowana na żywo na kanale YouTube. W tym roku Diecezjalne Centrum Wolontariatu, Regionalne Centrum Wolontariatu oraz Wolontariat MOPR przygotowały propozycje wydarzeń w całym tygodniu poprzedzającym Dzień Wolontariusza. Wśród spotkań online znalazły się m.in: debata nt. filmu, rywalizacja szkół, szkolenie. Szczegóły odnajdziemy na załączonym plakacie.

W działania charytatywne Caritas Diecezji Kieleckiej angażuje się blisko 3 tys. wolontariuszy. Wielu z nich skupionych jest w Szkolnych Kołach i Parafialnych Zespołach Caritas. Wolontariusze posługują m.in. w hospicjach, świetlicach środowiskowych, klubach seniora oraz angażują się w różne akcje np. Pola Nadziei, Wakacyjna Akcja Caritas, zbiórki żywności. Koordynacją ich działań zajmuje się Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach funkcjonujące jako jednostka organizacyjna Caritas Diecezji Kieleckiej.

Wejściówka na galę: https://app.evenea.pl/event/866429-1/?fbclid=IwAR1FdZYZv5qBATAVrp6jMJAlAIkbTpr64aiRbW6G82GD-8X8UJ9WtLsqveg

Transmisja na kanale You Tube: https://www.youtube.com/channel/UCoxp16ny16_BrWkO1kq5IDQ