You are currently viewing Spotkanie członków Gminnych Zespołów Interdyscyplinarnych

Spotkanie członków Gminnych Zespołów Interdyscyplinarnych

W dniu 16.06 br. w Centrum Interwencji Kryzysowej i Schronisku dla Kobiet Caritas w Kielcach miała miejsce wizyta studyjna członków Gminnych Zespołów Interdyscyplinarnych (nr 1, 2, 3 i 4) MOPR Kielce, działających w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Ks. Krzysztof Banasik – z-ca Dyrektora Caritas Kieleckiej, zaprezentował działania CIK i Schroniska w kontekście działań całej Caritas, zwracając szczególną uwagę na możliwości wielowymiarowej pomocy osobom doznającym przemocy domowej oraz bezdomnym. Zebrane osoby miały okazję zapoznać się z funkcjonowaniem obu placówek, m.in. zasadami przyjęć klientów w CIK (całodobowo, bezpłatnie, bez skierowania, bez rejonizacji) oraz do Schroniska (całodobowo, bez rejonizacji), warunkami pobytu w Schronisku a także otrzymały informacje na temat zatrudnionej kadry specjalistów. Na koniec spotkania umożliwiono członkom ZI wejście na teren Schroniska, gdzie mogli zobaczyć w jakich warunkach przebywają mieszkanki placówki. Zaprezentowano im również pomieszczenia przystosowane do spotkań indywidualnych.

Miłym przerywnikiem w trakcie wizyty był słodki poczęstunek (bułki z owocami i szarlotka) przygotowane specjalnie na ten dzień przez mieszkanki Schroniska.

Wizyta studyjna była okazją do zaprezentowania działań zarówno CIK jak i Schroniska dla Kobiet szerszemu gronu zainteresowanych – pracownikom pomocy społecznej i innych instytucji pomocowych oraz policjantom. Mamy nadzieję, że wizyta zapoczątkuje realną współpracę pomiędzy instytucjami miejskimi oraz organizacjami powołanymi do niesienia pomocy osobom doznającym przemocy domowej.