You are currently viewing Koordynatorzy programów żywnościowych Caritas na zjeździe w Kielcach

Koordynatorzy programów żywnościowych Caritas na zjeździe w Kielcach

W dniach 12–13 października br. w Kielcach spotkali się koordynatorzy  Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa z Caritas Diecezjalnych z całej Polski.  W spotkaniu uczestniczyli m.in. p. Małgorzata Jarosz-Jarszewska, zastępca dyrektora Caritas Polska i Bartłomiej Kulisz, koordynator programu POPŻ  na szczeblu ogólnopolskim. Najpierw przedstawiciele Caritas Polska podsumowali Podprogram 2021 i omówili założenia Podprogramu 2021 Plus, którego realizacja rozpocznie się w grudniu br. W dalszej części obrad dyskutowano o  możliwościach pozyskania i dystrybucji żywności dla osób potrzebujących w ramach projektu Spiżarnia Caritas.

Uczestnicy zjazdu odbyli też wizytę studyjną w placówkach Caritas Kieleckiej, odwiedzili m.in. sklep KRAM z rękodziełem osób niepełnosprawnych Zakładu Aktywności Zawodowej, Punkt Pomocy Żywnościowej oraz Centrum Integracji Społecznej w Kielcach.

Podczas dwudniowego spotkania nie zabrakło również czasu na integrację i poznanie uroków Kielc i okolic. Zwiedzano Zamek Królewski w Chęcinach, Amfiteatr Kadzielnia, Bazylikę Katedralną i śródmieście.

Mamy nadzieję, że dla wszystkich obecnych był to czas dający poczucie jedności we wspólnym działaniu na rzecz osób ubogich.