You are currently viewing Integracja międzypokoleniowa w Kaczynie

Integracja międzypokoleniowa w Kaczynie

Przedszkolaki z Rataj wraz z podopiecznymi Klubu Seniora w Stopnicy biorą udział w projekcie pn. EKO UWAŻNI, który zakłada m.in. edukację ekologiczną, uwrażliwienie na potrzeby osób starszych, integrację pomiędzy pokoleniami. W ramach działań projektowych w dniu 28 czerwca br. zorganizowany został wspólny wyjazd do Kaczyna na warsztaty artystyczno-ekologiczne. Tam na miejscu w rodzinnej atmosferze dzieci wraz z seniorami pod okiem animatorów wykonały instrumenty muzyczne oraz “eko-stracholudka” z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Nie zabrakło również czasu na wspólną modlitwę, rozmowy, spacer w pięknym otoczeniu przyrody oraz pyszny obiad. Działania takie oprócz swej edukacyjnej roli kształtują również w młodym pokoleniu empatię i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, szczególnie starszego i niepełnosprawnego.

Projekt realizowany jest przez Fundację Pomost w ramach Rządowego Programu NOWE FIO 2021-2030 współfinsowanego przez Narodowy Instytut Wolności