You are currently viewing Gala Wolontariatu za nami. Najaktywniejsi wolontariusze wyróżnieni.

Gala Wolontariatu za nami. Najaktywniejsi wolontariusze wyróżnieni.

W poniedziałek, 5 grudnia  w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach odbyła się XVII Świętokrzyska Gala Wolontariatu. Organizatorami byli: Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, Diecezjalne Centrum Wolontariatu Caritas Kieleckiej oraz Wolontariat Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. W trakcie Gali,  w ramach konkursu Laur Wolontariatu, nagrodzeni zostali najaktywniejsi wolontariusze w regionie. W uroczystości wzięli udział m.in. Krzysztof Słoń – Senator RP, Kazimierz Mądzik – Świętokrzyski Kurator Oświaty, Marcin Chłodnicki – wiceprezydent Kielc, Mariusz Pasek – dyrektor z Urzędu Wojewódzkiego, Arkadiusz Ślipikowski – dyrektor z Urzędu Marszałkowskiego, Magdalena Gościniewicz – dyrektor MOPR w Kielcach, ks. Krzysztof Banasik – zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej a przede wszystkim wolontariusze, koordynatorzy wolontariatu, przedstawiciele szkół i organizacji pozarządowych.

Na początku wręczono certyfikaty „Miejsce przyjazne wolontariuszom”. Przekazała je p. Małgorzata Misztela z Narodowego Instytutu Wolności w Warszawie. Certyfikaty przyznane zostały w ramach Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego “Korpus Solidarności”.                                                                              Otrzymali je:

• Stowarzyszenie „Siła Woli” z Woli Murowanej
  • Stowarzyszenie ASUMPT z Kielc
  • Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej w Kielcach

Przyznano także tytuł „Animator wolontariatu” za inspirowanie i organizowanie  działań wolontaryjnych w środowisku lokalnym:

• Anna Pałys – koordynator grupy charytatywnej w Centrum Duszpasterskim „Wesoła 54”
  • Tomasz Górka – opiekun Szkolnego Koła Caritas w SP nr 34 w Kielcach
  • Ks. Konrad Walerczak – koordynator wolontariatu w SP nr 1 w Kielcach

Wyróżnienia „Nadzieja wolontariatu” otrzymali uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Kielcach:

• Mateusz Balcerzak
  • Mateusz Borek
  • Mateusz Mazur

Wręczono również wyróżnienie im. Maćka Korycińskiego, które otrzymała p. Anna Braun, która aktywnie wspierała koordynację pobytu chorych dzieci z Ukrainy.

Najważniejsze nagrody – statuetki w konkursie Laur Wolontariatu otrzymali:

• Marzena Dąbrowska – wolontariuszką hospicyjną . Od 2017 roku pomaga pacjentom Hospicjum imienia świętej Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.. Regularnie wspiera organizację Podniebnych Cudów, Pani Marzena zaangażowana jest w kampanię Pola Nadziei, w której kwestuje i przygotowuje cegiełki do kwest, wspiera swym doświadczeniem nowych wolontariuszy w ich działaniach.
  • Karolina Krajewska – Brelska – nauczyciel języka angielskiego w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie, czynnie zaangażowana w działanie i rozwój Szkolnego Koła Wolontariatu. Pani Karolina jest aktywnym członkiem Koła Gospodyń Wiejskich w Lasocinieoraz Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych Skała. Od ponad 10 lat zaangażowana jest jako wolontariuszka oraz lider rejonu Szlachetnej Paczki. Społecznie udziela lekcji języka angielskiego, angażuje się w pomoc dla Schroniska dla zwierząt w Rytlowie. Czynnie uczestniczy także w pomocy na rzecz młodzieży ukraińskiej.
  • Tomasz Puchrowicz – nauczyciel z gminy Jędrzejów, jako wolontariusz działa od 2003 roku. Przez wiele lat był szefem sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działa także w Szlachetnej Paczce, pełniąc od lat rolę wolontariusza oraz lidera rejonu. Koordynuje cykliczną zbiórkę pod nazwą „ Przywracanie pamięci o żołnierzach wyklętych”. Udziela się także jako wolontariusz w Ognisku Wychowawczym w Jędrzejowie. Współorganizował Światowe Dni Młodzieży w dekanacie jędrzejowskim. Aktywnie uczestniczy w pracach Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakowie, animator różnych wydarzeń o charakterze sportowym.

W trakcie wieczoru wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej w Kielcach: Maja Walusińska i Filip Jurkiewicz, Agnieszka Matczak – gimnastyczka i Jakub Jama – iluzjonista.

Gala odbyła się z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza i była formą podziękowania wszystkim wolontariuszom za ich trud, czas i poświęcenie.