You are currently viewing Biskup Andrzej Kaleta przewodniczył obchodom Dnia Chorego w kieleckim Hospicjum

Biskup Andrzej Kaleta przewodniczył obchodom Dnia Chorego w kieleckim Hospicjum

11 lutego 2022 r. bp Andrzej Kaleta odwiedził Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. W kaplicy tej placówki sprawował Mszę św. w intencji chorych, personelu medycznego i wolontariuszy. Liturgię celebrowali również ks. Krzysztof Banasik – zastępca dyrektora Caritas Kieleckiej i ks. Adrian Bydliński – kapelan Hospicjum. Bp Kaleta w homilii przypomniał postać św. Bernadetty Soubirous, której w Lourdes objawiła się Matka Boża – ” Bernadetta otrzymała powołanie i stała się siostrą miłosierdzia. Przez swoje powołanie przypomina nam, że chorzy mają w sobie nie tylko pragnienie uleczenia, ale przez swoje cierpienia mogą stać się braćmi i siostrami miłosierdzia, którzy ratują grzeszników, ofiarując za nich swoje choroby połączone z modlitwą różańcową. To wielki dar, który sprawia, że chorzy mogą się stać apostołami Chrystusa” – mówił celebrans. Wyraził też wdzięczność wobec wszystkich pracowników służby zdrowia i przypomniał o wielkiej godności ich zawodu i odpowiedzialności, która z tym się wiąże. Po Mszy św. w trakcie adoracji Chrystusa Eucharystycznego zawierzono chorych opiece Matki Bożej z Lourdes.  Wszystkim zebranym udzielone zostało indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. To 30. Światowy Dzień Chorego, który został zapoczątkowany przez św. Jana Pawła II w 1992 i obchodzony w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Hasłem przewodnim tegorocznego święta są słowa ” Trwać na drodze miłosierdzia, przy tych, którzy cierpią”.

Homilia Biskupa Andrzeja Kalety

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 30. Światowy Dzień Chorego: