You are currently viewing Zachęcamy do wsparcia przedświątecznej zbiórki żywności

Zachęcamy do wsparcia przedświątecznej zbiórki żywności

Caritas Diecezji Kieleckiej organizuje przedświąteczną zbiórkę żywności w ramach XX ogólnopolskiej akcji Tak. Pomagam!. Zbiórka odbędzie się w dniach 25 -26 marca 2022 roku (w piątek w godz. 14-20, w sobotę w godz. 9-18) w  60-ciu sklepach sieci Biedronka, PSS Społem, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Paleo, Euro Market,  Sklepy Euro, Netto, Lidl, Aldi

Akcja przeprowadzona zostanie w następujących miejscowościach naszego regionu: Kielce, Jędrzejów,  Busko-Zdrój, Gnojno, Ruda Strawczyńska, Chmielnik, Chęciny, Nowiny, Pińczów, Kazimierza Wielka, Miechów, Słomniki, Proszowice.  Aby wziąć udział w zbiórce wystarczy pamiętać, by podczas robienia zakupów w najbliższy piątek lub sobotę kupić dodatkowy produkt i przekazać wolontariuszom Caritas dyżurującym w sklepach. Podczas akcji będziemy zbierać żywność z długim terminem ważności: cukier, mąkę, ryż, makaron, olej, konserwy, herbatę, dżemy i słodycze. Wolontariuszami będą uczniowie szkół rozpoznawani po identyfikatorach. Nadzorować akcję będą wychowawcy szkół, pracownicy Caritas, członkowie Parafialnych Zespołów Caritas. Zebrana żywność trafi do osób potrzebujących, rodzin wielodzietnych, jak również do osób samotnych, chorych, bezdomnych i uchodźców z Ukrainy.

Zachęcamy do włączenia się w akcję poprzez zakup dodatkowego produktu spożywczego i przekazanie go do oznakowanych koszy przy wyjściu ze sklepu.