You are currently viewing Wiele dobra w świątecznej akcji dla miechowskiego Hospicjum

Wiele dobra w świątecznej akcji dla miechowskiego Hospicjum

Przedświąteczna akcja na rzecz Hospicjum Caritas im. bł. s. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wsparcie płynęło z różnych środowisk, instytucji, od osób prywatnych z różnych zakątków Polski. „Świąteczna Niespodzianka” to akcja, w ramach której przed Świętami Bożego Narodzenia zbierane były kosmetyki dla chorych w Hospicjum. Wartość zbiórki po oszacowaniu przez wolontariuszy cen artykułów wyniosła ok. 110 tys. złotych.

– Akcja pokazała, że nie jesteśmy sami ale przede wszystkim udowodniła, że ludzie chorzy i cierpiący są ważni w społeczności lokalnej i nie tylko. Dobro, jakim jesteśmy obdarowywani przez szkoły, przedszkola, instytucje kultury, firmy, banki, urzędy, stowarzyszenia, fundacje czy osoby prywatne, zmienia nas samych, pracowników. – podsumowuje Kacper Idzik, koordynator akcji.

Siostra Benedykta Majzner – kierownik Hospicjum w Miechowie bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w to działanie. To nieprawdopodobne jak wielkie są serca ludzi, dla których ważny jest człowiek chory terminalnie. – Zmieniają świat na lepszy a na pewno świat miechowskiego Hospicjum Caritas – zaznacza siostra Albertynka.