W dniu 18 października obchodzimy Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Proceder ten stanowi poważne źródło dochodów dla organizacji przestępczych, dlatego jest przez nie mocno chroniony, a co za tym idzie, trudno go wyśledzić organom ścigania. Rokrocznie miliony osób stają się ofiarami tego przestępstwa: świadczą przymusowo pracę w tym często usługi seksualne. Handel ludźmi jest jednym z najokrutniejszych rodzajów przestępstw przeciwko wolności i godności człowieka.
Rokrocznie w tym dniu prowadzone są działania, które mają pokazywać zarówno skalę tego zjawiska jak i uświadamiać w jaki sposób nie dać się „złapać w sidła” przestępców oraz do kogo zwracać się o pomoc.
Również Centrum Interwencji Kryzysowej Caritas Kieleckiej podejmuje działania mające na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat problematyki handlu ludźmi i skutecznemu przeciwdziałaniu temu przestępstwu. W tym dniu CIK organizuje dodatkowe dyżury specjalistów, którzy będą wspierać zarówno osoby, które są ofiarami tego procederu, jak i prowadzić rozmowy profilaktyczne i uświadamiające o specyfice i skali przestępstwa.
W godz. 8-20 dyżurować będą: psycholog, pedagog, interwent kryzysowy, terapeuta uzależnień oraz pracownik socjalny.
Centrum Interwencji Kryzysowej Caritas Diecezji Kieleckiej
Kielce, ul. Urzędnicza 7 B, tel. 41-366-48-47, email: