Dom Pomocy Społecznej im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Pieczonogach

Każde dzieło miłości, spełnione całym sercem zbliża ludzi do Boga’”(…) Nie pozwól nigdy, aby ktoś, kto przychodzi do ciebie odszedł nie stawszy się lepszym i bardziej radosnym”.

św. Matka Teresa z Kalkuty

32-109 Pałecznica,
Pieczonogi 54
tel. 41 38 48 545, 41 38 48 263

Dom im. św. Matki Teresy istnieje od 3 XI 2003r. I zapewnia opiekę całodobową dla osób przewlekle somatycznie chorych.
Obecnie w naszym domu przebywa 30-stu mieszkańców.
DPS mieści się w dawnym dworku otoczonym malowniczym parkiem, pięknymi terenami spacerowymi, gwarantując atmosferę ciszy i naturalnego – zielonego środowiska.

Zapewniamy całodobową opiekę oraz świadczenie usług opiekuńczych, zdrowotnych, zajęcia terapeutyczne, dostęp do rehabilitacji , biblioteki i innych działań terapeutycznych np. muzykoterapię, ogrodnictwo. Czas wolny wypełniamy spacerami po naszej pięknej okolicy, wyjazdami do ciekawych miejsc oraz na spotkania religijne i integracyjne, bo pomimo chorób, niepełnosprawności, podeszłego wieku nasi mieszkańcy aktywnie uczestniczą w życiu społecznym.

Zasadniczym celem wszystkich działań podejmowanych przez personel jest zapewnienie mieszkańcom jak najlepszej opieki i wsparcia. Każda osoba jest traktowana indywidualnie. Zespół terapeutyczno – opiekuńczy swoimi staraniami dąży do tego, aby mieszkańcy czuli się jak najlepiej, mieli poczucie komfortu życia, własnej wartości i przydatności, mimo różnych ograniczeń spowodowanych chorobami.

Dom dysponuje jedno, dwu, trzy osobowymi pokojami. Każdy pokój wyposażony jest w podstawowy sprzęt i blisko dostępną łazienkę.
Ponadto do dyspozycji pensjonariuszy jest:
•    kaplica
•    pokój dziennego pobytu
•    sala terapii zajęciowej
•    sala rehabilitacyjna
•    jadalnia

Część mieszkalna posiada wszystkie konieczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, w tym windę oraz podjazd dla wózków inwalidzkich.