Dziś: 18 Wrzesień 2019    |    Imieniny: Irena, Stanisław, Józef

Wyróżnienie UBI CARITAS dla s. Stanisławy Kasińskiej

W sobotę 1 października w warszawskim Teatrze Kamienica, odbyła się ekumeniczna, ogólnopolska gala Ubi Caritas, podczas której rozdane zostały nagrody za wrażliwość na potrzeby osób ubogich. Oprócz katolickiej Caritas, swoje nagrody wręczyły także bratnie, charytatywne organizacje ekumeniczne – prawosławna Eleos i ewangelicka Diakonia.

Caritas Diecezjalne w Polsce w kategoriach: Świadectwo, Współpraca i Darczyńca, nominowały 42 osoby i firmy, wyróżniające się ofiarnością i wrażliwością na potrzeby osób ubogich. Kapituła nagrody pod przewodnictwem kard Kazimierza Nycza przyznała spośród nich 7 wyróżnień i 4 nagrody. Statuetki Św. Siostry Faustyny trafiły zarówno do osób indywidualnych jak i do firm wspierających Caritas.

Wyróżnienie w kategorii Świadectwo otrzymała siostra Stanisława Kasińska ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Kandydaturę siostry Stanisławy do nagrody zgłosiła Caritas Diecezji Kieleckiej. W nominacji czytamy:
Siostra Stanisława prowadzi Parafialny Zespół Caritas w Parafii św. Wojciecha w Kielcach. Wraz z grupą wolontariuszy organizuje w parafii pomoc żywnościową, pomoc doraźną potrzebującym w formie odzieży, obuwia, zakupu leków, opału. Czynnie włącza się w akcje Caritas diecezjalnej, takie jak Pola Nadziei, Tornister Pełen Uśmiechów, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jałmużna Wielkopostna, Baranki Wielkanocne itp.  Jej pomoc to jednak przede wszystkim spotkanie z człowiekiem, wsparcie materialne, ale i duchowe bezdomnych, bezrobotnych, zmagających się z uzależnieniami. Zainspirowała grupę wolontariuszy PZC do regularnego odwiedzania chorych i starszych w domach. To do chorych przed Świętami Siostra wraz z Zespołem zanosi życzenia świąteczne załączając do nich słodki upominek. Troszczy się o formację duchową powierzonego jej PZC organizując spotkania, nabożeństwa, uczestnicząc w dniach skupienia organizowanych przez diecezjalną Caritas.

W uroczystości laureatka s. Stanisława uczestniczyła wspólnie z siostrą przełożoną Joanną Milaszewską oraz ks. prał. Janem Tuszeniem, proboszczem Parafii pw św. Wojciecha w Kielcach i z-cą dyr Caritas Kieleckiej ks. Krzysztofem Banasikiem.

Podczas Gali wyemitowane zostały dźwiękowe fragmenty historii osób otrzymujących wsparcie od Caritas, w tym apel o pokój przesłany do Polski z Caritas Aleppo. Specjalne miejsce poświęcone zostało nauczaniu Papieża Franciszka dotyczącemu miłosierdzia.

Galę Ubi Caritas poprowadził prezenter TVP1, Marek Zając a uświetniła go swoim niezapomnianym recitalem Stanisława Celińska.

Ks. Krzysztof Banasik

PLACÓWKI MEDYCZNE

Usługi medyczne Caritas Diecezji Kieleckiej.

Przejdź dalej ...

ŻŁOBEK "MAŁE ANIOŁKI"

Zapraszamy do naszego żłobka.

Przejdź dalej ...

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na działalność Caritas.

Przejdź dalej ...

LICZNIK ODWIEDZIN

© 2009-2019 by GPIUTMD

WSPIERAJĄ NAS:

 • zeto.jpg
 • nsk.jpg
 • paradyz.jpg
 • cebule.jpg
 • agropole.gif
 • furmanek.jpg
 • bank.jpg
 • perfopol.jpg
 • gardenco.jpg
 • spolem.jpg
 • piekarnia-pod-telegrafem.png
Free business joomla templates