Dziś: 6 Czerwiec 2020    |    Imieniny: Dominika, Laura, Norbert

   

Rajd Pieszy z Biskupem Marianem Florczykiem

W sobotę, 12 września br. odbył się IV Rajd Pieszy "Kielce znane i nieznane". Grupę ok. 130 uczestników poprowadził ks. bp Marian Florczyk - pomysłodawca imprezy, który zapewne wymodlił piękną, słoneczną pogodę.  Rozpoczęcie miało miejsce na Placu Jana Pawła II w Kielcach, gdzie Świętemu Papieżowi zawierzyliśmy nasze rodziny i nas samych. Następnie odwiedziliśmy Bazylikę Katedralną na osobistą modlitwę przed Ikoną Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej. Wędrowaliśmy przez Rynek do kościoła św. Wojciecha w Kielcach. O najstarszej kieleckiej świątyni opowiadał p. Ryszard Garus - przewodnik ze Stowarzyszenia Ziemia Świętokrzyska, zanosiliśmy tam modltwę za Kielce, za społeczność naszego miasta. Następnie przeszliśmy doliną rzeki Silnicy nad kielecki zalew i dalej do siedziby Nadleśnictwa Kielce, gdzie była możliwość zwiedzenia wystawy przyrodniczej. Ostatnim przystankiem na trasie był pomink upamiętniający zbiórkę oddziałów AK wyruszających na pomoc powstańczej Warszawie w 1944 r. w ramach akcji "Burza".  Modliliśmy się tam za poległych w czasie ostatniej wojny, za Ojczyznę i o pokój na świecie. Zmęczeni, ale radośni dotarlismy do mety rajdu, jaką był Rezerwat Sufraganiec. W otoczeniu pięknej przyrody w specjalnie przygotowanym miejscu odbył się piknik rodzinny. Przy posiłku i pieczeniu kiełbasek mogliśmy dzielić się wrażeniami, uczestniczyć w konkursach i pogadankach dotyczących zdrowego stylu życia i bezpieczeństwa prowadzonych przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach i Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach.

    Organizatorami Rajdu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach, Kuria Diecezjalna i Caritas Diecezji Kieleckiej.
Składamy serdeczne podziękowania dyrekcji i pracownikom MOSiR za profesjonalne przygotowanie imprezy, kieleckiej Policji za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników, Orlętom Armii Krajowej za wsparcie techniczne i medyczne, przewodnikom Ziemi Świętokrzyskiej za ciekawe opowieści o historii naszego miasta oraz paniom ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii za prozdrowotną profilaktykę.

 

PLACÓWKI MEDYCZNE

Usługi medyczne Caritas Diecezji Kieleckiej.

Przejdź dalej ...

ŻŁOBEK "MAŁE ANIOŁKI"

Zapraszamy do naszego żłobka.

Przejdź dalej ...

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na działalność Caritas.

Przejdź dalej ...

LICZNIK ODWIEDZIN

© 2009-2020 by GPIUTMD

WSPIERAJĄ NAS:

 • furmanek.jpg
 • spolem.jpg
 • perfopol.jpg
 • agropole.gif
 • piekarnia-pod-telegrafem.png
 • gardenco.jpg
 • paradyz.jpg
 • zeto.jpg
 • nsk.jpg
 • cebule.jpg
 • bank.jpg
Free business joomla templates