Dziś: 6 Czerwiec 2020    |    Imieniny: Dominika, Laura, Norbert

   

Blisko 3 tysiące osób na  Festynie w Kielcach!

Tłumy kielczan przybyły 31 maja na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka „Bądźmy razem ”Wszystko rozpoczęło się od Mszy św. w kieleckiej Bazylice Katedralnej. Następnie głównymi ulicami miasta przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Rodzina, Wspólnota, Polska”. Uczestnicy przybyli do Parku Miejskiego im. S.Staszica biorąc udział w Festynie. Organizatorzy przygotowali tam wiele atrakcji dla rodzin, a w szczególności dla dzieci. Na scenie prezentowali swe wspaniałe umiejętności wokalne i taneczne młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach. Recital „Dzieci dzieciom” pokazał, że największe przeboje polskiej i światowej muzyki w aranżacji najmłodszych nabierają  jakże radosnego i pięknego brzmienia. Ze sceny prowadzono też liczne konkursy i pokazy, a tryskający energią i humorem konferansjer Wit Chamera zapraszał do wielu stoisk przygotowanych wokół placu. Dzieci miały możliwość skorzystać  z „dmuchawców”, uczestniczyć w zabawach integracyjnych, zajęciach plastycznych, pomalować twarz w zabawne wzory, zagrać w szachy błyskawiczne, skosztować waty cukrowej „za jeden uśmiech”, poznać zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, obejrzeć egzotyczne stoisko Izby Celnej i zapoznać się ze skrzydlatymi przyjaciółmi uczniów Technikum Leśnego. „Młodzi Patrioci” przypominali o miłości do Ojczyzny, a przedstawiciele Domowego Kościoła zachęcali do modlitwy w intencji dzieci i rodzin. Wolontariusze rozdawali kolorowe balony oraz częstowali smacznymi przekąskami i napojami. Zachęcali, by już teraz pomyśleć o przyszłorocznym spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Nie mogło zabraknąć prezentów z okazji Dnia Dziecka. Pani Kurator Małgorzata Muzoł podarowała 2 worki pięknych zabawek, a prawie 2 tysiące paczek z upominkami trafiło do dzieci od „Biedronki”. Organizatorzy hojnie rozdawali też nagrody w rozmaitych konkursach. Park Miejski w to słoneczne niedzielne popołudnie odwiedziło ok. 3 tys. osób!

Głównymi organizatorami Festynu byli Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Fundacja Vive Serce Dzieciom. Współorganizatorzy to Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach. Patronat honorowy nad imprezą objęli Biskup Marian Florczyk, Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł i Prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Patronat medialny sprawowali Radio eM Kielce i Echo Dnia. Partnerem strategicznym był Jeronimo Martins, właściciel sklepów „Biedronka”. Organizację imprezy wsparł finansowo Urząd Miasta w Kielcach.

Pragniemy życzyć, by radość dzieci, tak jak podczas Festynu przeżywana w rodzinnej atmosferze, była ich udziałem nie tylko od święta, ale przez cały rok.

ks. Krzysztof Banasik

PLACÓWKI MEDYCZNE

Usługi medyczne Caritas Diecezji Kieleckiej.

Przejdź dalej ...

ŻŁOBEK "MAŁE ANIOŁKI"

Zapraszamy do naszego żłobka.

Przejdź dalej ...

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na działalność Caritas.

Przejdź dalej ...

LICZNIK ODWIEDZIN

© 2009-2020 by GPIUTMD

WSPIERAJĄ NAS:

 • perfopol.jpg
 • furmanek.jpg
 • spolem.jpg
 • zeto.jpg
 • cebule.jpg
 • bank.jpg
 • nsk.jpg
 • gardenco.jpg
 • agropole.gif
 • paradyz.jpg
 • piekarnia-pod-telegrafem.png
Free business joomla templates