Zakład Aktywności Zawodowej

                

Zakład Aktywności Zawodowej w Kielcach, przy ulicy Wesołej 52A został założony w 2013 r. Placówka ta jest wyodrębniona jako jednostka zatrudniająca osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności i określonych w ustawie grup osób posiadających orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (tj. chorzy psychicznie i upośledzeni umysłowo).

Zakład ten prowadzi działalność gospodarczą wytwórczo – usługową opierającą się na trzech głównych warsztatach tj.

  • warsztat introligatorski zajmujący się zleceniami związanymi z klejeniem, szyciem, nacinaniem, składaniem teczek biurowych, rozcinaniem czasopism, składaniem torebek ozdobnych, robieniem pudełek tekturowych różnej wielkości w zależności od potrzeb zleceniodawcy. Szczegółowa oferta ...
  • warsztat opakowań i galanterii papierowej zajmuje się wykonywaniem ozdób okolicznościowych, rękodzieła artystycznego, wykonywaniem opakowań i galanterii papierowej, renowacji starych przedmiotów i mebli. Szczegółowa oferta ...
  • warsztat ds. pielęgnacji zieleni i utrzymania porządku świadczenie usług związanych z pielęgnacją terenów zieleni przy firmach i instytucjach oraz w publicznych przestrzeniach miejskich, w tym sprzątanie placów publicznych. Szczegółowa oferta ...

 

Zakład posiada również halę przy ul. Krakowskiej w której znajdują się profesjonalne maszyny introligatorskie takie jak: boxmaker (maszyna do wykonywania pudełek tekturowych), sztanctygiel ( wykrojnik), gilotyna (urządzenie do cięcia papieru), falcerka (złamywarka), zszywarka do pudeł, oczkownice (urządzenie do  wykonania otworów wzmocnionych oczkiem metalowym) zgrzewarka kątowa (maszyna do foliowania pojedynczego). Natomiast warsztat ds. pielęgnacji zieleni dysponuje: kosiarką z funkcją odśnieżania, wykaszarką i kosiarką.

Zespołami pracowników niepełnosprawnych kierują wykwalifikowani w swoich dziedzinach i jednocześnie przygotowani do pracy z osobami niepełnosprawnymi – instruktorzy zawodu. Nad organizacją zleceń oraz ich sprawną i terminową realizacją czuwa Kierownik ZAZ-u.

Zakład posiada własny samochód, który przywozi i odwozi pracowników wraz z instruktorami z miejsca zlecenia do budynku na ulicy Wesołej.

Osoby zatrudnione w Zakładzie zatrudnione są na 0,55 etatu. 

Pracownicy są podzieleni na cztery grupy rozpoczynające prace w godzinnych odstępach czasu (800 – 1100), tj. 800, 900, 1000, 1100 – po 4 godziny każda.

Każda grupa rozpoczyna dzień od godzinnej rehabilitacji pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty. Dla każdego pracownika dobierany jest indywidualny zestaw ćwiczeń mający na celu usprawnienie najsłabszych grup mięśni oraz ogólną poprawę stanu fizycznego osoby niepełnosprawnej. Osoby zatrudnione mimo swoich licznych problemów zdrowotnych z chęcią i zaangażowaniem oddają się każdemu otrzymanemu zleceniu.

Wśród pracowników zakładu znajdują się osoby niewidome, niedowidzące, osoby chore psychicznie oraz osoby mające znaczne problemy z poruszaniem się.

Jednak każda z tych osób jest sprawna manualnie co pozwala na sprawne i aktywne podejmowanie założonych zleceń.

Budynek Zakładu jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, posiada on windę platformową pozwalającą na swobodne poruszanie się. Osoby zatrudnione w ZAZ dzięki uzyskanej wiedzy kształtują swoje kompetencje, wzmacniają motywację oraz wiarę we własne możliwości i umiejętności. Uczą się punktualności, obowiązkowości, sumienności i odpowiedzialności. Nabywają umiejętności pracy w zespole. Uczą się planowania zadań w oparciu o zdobyte  informacje. Możliwość pracy zarobkowej podnosi ich samoocenę i poczucie niezależności. 

Zakład Aktywności Zawodowej jest miejscem szczególnej szansy, aby osoba niepełnosprawna mogła podjąć pracę, rozpocząć nowy etap w życiu, poczuć się niezależnie finansowo lub poprawić swoją sytuację materialną i poczuć się potrzebną społeczeństwu.

 

Atutem i silną stroną naszego zakładu są znacznie niższe ceny produktów, usług. Podejmując współpracę z nami pozostawiacie Państwo pieniądze w sektorze ekonomii społecznej, co oznacza jeszcze intensywniejsze wsparcie osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy do współpracy przedsiębiorstwa i firmy. Z wielką starannością i odpowiedzialnością postaramy się sprostać Państwa oczekiwaniom.


Data publikacji: 11 grudnia 2017 r. - Kielce

Nr postępowania: PC/D/2/2017

 

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

na dostawę dostawę 2 drukarek (mała i duża) i sprzętu komputerowego

 

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

WARUNKI PRZETARGU
ZAŁ. NR 1 - FORMULARZ OFERTY
ZAŁ. NR 2 - OŚWIADCZENIE

ZAŁ. NR 3 - OŚWIADCZENIE
ZAŁ. NR 4 - WZÓR UMOWY

ZAŁ. NR 5 - SPECYFIKACJA KOMPUTER STACJONARNY

ZAŁ. NR 6 - SPECYFIKACJA DRUKARKA MAŁA

ZAŁ. NR 7 - SPECYFIKACJA DRUKARKA DUŻA

 

Data publikacji: 20 grudnia 2017 r. - Kielce

 

Nr postępowania: PC/D/2/2017

 

INFORMACJA O WYNIKACH

 


ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

dla osób niepełnosprawnych

ul. Wesoła 52 A, 25-363 Kielce

tel. 41 368 10 28

 

 

 

 


 


 

Free business joomla templates