Dziś: 6 Czerwiec 2020    |    Imieniny: Dominika, Laura, Norbert

   

Przedświąteczne dzieła pomocy potrzebującym

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym Caritas Diecezji Kieleckiej zorganizowała pomoc dla osób potrzebujących z terenu diecezji. W dniach  28-29 marca przeprowadzono zbiórkę żywności „Tak, pomagam” w 56 sklepach w Kielcach i innych miastach regionu. Wolontariusze, Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas zebrali ok. 9,5 ton żywności. Dodatkowo ze środków Caritas zakupiono wędlinę do paczek. W sumie przygotowano i przekazano potrzebującym około 1,5 tys. paczek, dzięki czemu rodziny te będą mogły łatwiej.

Szczególną troską zostały otoczone też osoby samotne i bezdomne. Dla nich zorganizowanie zostanie śniadanie wielkanocne. Odbędzie się ono 19 kwietnia w Wielką Sobotę o godz. 9.30 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Do świątecznego stołu zaproszono ok. 400 bezdomnych z terenu Kielc i regionu świętokrzyskiego. Tradycyjnie pokarmy wielkanocne poświęci ks. bp Marian Florczyk. Uczestnicy spotkania otrzymają paczki świąteczne, które pomogą im godnym przeżyciu Świąt Wielkiej Nocy. Śniadanie wielkanocne od kilku lat wspólnie organizuje Wojewódzki Dom Kultury, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach i Caritas Diecezji Kieleckiej.

Ważnym dziełem przedświątecznym jest akcja „Jałmużna wielkopostna” polegająca na zbiórce pieniędzy do skarbonek przez dzieci i rodziny w okresie Wielkiego Postu.. Jej zwieńczenie nastąpi w Niedzielę Miłosierdzia 27 kwietnia b.r.. Wtedy  skarbonki złożone zostaną w kościołach parafialnych. Pozyskane środki będą rozdysponowane przez Parafialne Zespoły Caritas, głównie na leczenie osób chorych i niepełnosprawnych.

Jak co roku Caritas rozprowadzała  baranki wielkanocne. W tym roku do parafii diecezji kieleckiej trafiło 21 tys. baranków. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na organizację koloni charytatywnych dla dzieci z najuboższych rodzin.

Jeszcze do końca kwietnia można wesprzeć działania Caritas Kieleckiej przekazując 1% podatku. W dalszym ciągu wpływu z tego tytułu przeznaczamy głównie na budowę Hospicjum stacjonarnego w Kielcach. Liczymy, że jeszcze w tym półroczu uda się uruchomić pierwszy etap placówki (15-17 łóżek). Wsparcie darczyńców pomoże realizować także kolejne etapy inwestycji.

Wszelkie dzieła charytatywne nie byłby możliwe bez wsparcia wielu darczyńców i wolontariuszy Wszystkim składamy podziękowanie za okazaną pomoc.

Na nadchodzące Święta Wielkanocne składamy serdeczne życzenia. Niech Chrystus Pan napełni nasze serca pokojem, radością i mocą ducha oraz wszelkim dobrem, abyśmy umieli Go rozpoznać i świadczyć o Nim w codziennym życiu.
 

Ks. Stanisław Słowik

Dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej

PLACÓWKI MEDYCZNE

Usługi medyczne Caritas Diecezji Kieleckiej.

Przejdź dalej ...

ŻŁOBEK "MAŁE ANIOŁKI"

Zapraszamy do naszego żłobka.

Przejdź dalej ...

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na działalność Caritas.

Przejdź dalej ...

LICZNIK ODWIEDZIN

© 2009-2020 by GPIUTMD

WSPIERAJĄ NAS:

 • bank.jpg
 • agropole.gif
 • gardenco.jpg
 • paradyz.jpg
 • piekarnia-pod-telegrafem.png
 • nsk.jpg
 • cebule.jpg
 • spolem.jpg
 • zeto.jpg
 • perfopol.jpg
 • furmanek.jpg
Free business joomla templates