Dziś: 26 Luty 2020    |    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

   

Przedświąteczna pomoc Caritas Diecezji Kieleckiej

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym Caritas Diecezji Kieleckiej zorganizowała pomoc dla osób najbiedniejszych z terenu diecezji.

1) Pomoc w zakupie opału na zimę

Jeszcze w listopadzie br. ze środków Caritas dofinansowano zakup opału na zimę dla 80 rodzin z diecezji kieleckiej na kwotę ok. 60 tys. zł. Dzięki temu kilkadziesiąt rodzin ubogich, zwłaszcza wielodzietnych, otrzymało wsparcie w zabezpieczeniu podstawowych potrzeb bytowych w tym szczególnym okresie roku.

2) Paczki żywnościowe

Blisko 1500 paczek z żywnością przekazano rodzinom ubogim, około 700 paczek żywnościowych wydano przez Punkt Pomocy Doraźnej w Kielcach, większość jednak rozprowadziły Parafialne Zespoły Caritas w wielu miejscowościach diecezji kieleckiej. Produkty żywnościowe pochodziły ze zbiórki, która została przeprowadzona 6-7 grudnia w ramach ogólnopolskiej akcji „Tak, pomagam” w  ponad 50 sklepach samoobsługowych na terenie diecezji kieleckiej. Wolontariusze, rekrutujący się z Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas zebrali ponad 9 ton żywności. Dodatkowo do paczek zakupiono wędlinę  za ok. 5 tys. zł.

Dzięki pomocy ofiarowanej przez Caritas  wiele ubogich rodzin będzie mogło  ze spokojem przygotować tradycyjne potrawy na świąteczny stół. .

3) Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Już po raz 20 na świątecznym stole w wielu rodzinach zajaśnieje świeca Caritas. Jest ona wyrazem naszej pamięci o bliźnich, konkretnym znakiem udzielonego wsparcia, zwłaszcza tym najmłodszym W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2013 w diecezji kieleckiej rozprowadzono ok. 77 tys. świec. Pozyskane środki będą przeznaczone na dożywianie dzieci, organizację zajęć profilaktycznych w świetlicach środowiskowych i organizację kolonii charytatywnych dla dzieci z rodzin ubogich.

4) Wigilia dla Osób Bezdomnych.

Szczególną troską zostały w tym okresie otoczone osoby samotne i bezdomne. We współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Kielcach zorganizowano dla nich uroczystą Wigilię, która odbędzie się 24 grudnia o godz. 11.00 w WDK. Uroczystości przewodniczył będzie ks. bp Marian Florczyk. Uczestnicy wigilijnego spotkania otrzymają też paczki żywnościowe.

Należy podkreślić, że wszystkie palcówki Caritas w tym okresie zastawiają wigilijny i świąteczny stół dla naszych podopiecznych: chorych, niepełnosprawnych, starszych, samotnych i bezdomnych. Wiele przedświątecznych spotkań dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej organizuje też Parafialne Zespoły Caritas.

Szeroki zakres pomocy organizowanej przez Caritas jest możliwy dzięki wsparciu ludzi dobrej woli. Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom składamy podziękowanie za okazane serce i za pomoc.

Na nadchodzące Święta Narodzenia Pańskiego życzymy wielu łask Bożych płynących z Tajemnicy Wcielenia oraz miłości, radości i pokoju w Nowym Roku 2014.

 

                                                                                 Ks. Stanisław Słowik

                                                                  Dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej


Kielce. 23.12.2013             

 

PLACÓWKI MEDYCZNE

Usługi medyczne Caritas Diecezji Kieleckiej.

Przejdź dalej ...

ŻŁOBEK "MAŁE ANIOŁKI"

Zapraszamy do naszego żłobka.

Przejdź dalej ...

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na działalność Caritas.

Przejdź dalej ...

LICZNIK ODWIEDZIN

© 2009-2020 by GPIUTMD

WSPIERAJĄ NAS:

 • furmanek.jpg
 • spolem.jpg
 • agropole.gif
 • nsk.jpg
 • piekarnia-pod-telegrafem.png
 • paradyz.jpg
 • gardenco.jpg
 • perfopol.jpg
 • zeto.jpg
 • bank.jpg
 • cebule.jpg
Free business joomla templates