Dziś: 27 Styczeń 2020    |    Imieniny: Angela, Jan, Przybysław

   

Projekty profilaktyczne dla dzieci i młodzieży w świetlicach Caritas


 

Caritas Diecezji Kieleckiej zaprasza dzieci i młodzież do udziału w projektach profilaktycznych realizowanych na podstawie umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego:
 

1. „W MOCY BEZ PRZEMOCY" –  przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej

Celem projektu jest upowszechnienie i wykształcenie wśród grupy 140 dzieci i młodzieży (w wieku 6-18 lat) postaw zapobiegających powstawaniu i rozprzestrzenianiu zjawiska przemocy rówieśniczej oraz nabycia umiejętności i nauki sposobów radzenia sobie ze stresem i napięciami emocjonalnymi powodującymi agresję. W ramach zadania przewidziane są następujące zadania merytoryczne: spotkania tematyczne z psychologiem, psychoterapeutą dla dzieci/młodzieży nt. przeciwdziałania i profilaktyki  przemocy, zajęcia rekreacyjne, artystyczne oraz zamiejscowe wycieczki tematyczne. Działania promocyjne zakładająopracowanie i opublikowanie broszur informacyjnych i plakatów nt. przeciwdziałania i profilaktyki przemocy rówieśniczej.
Zadanie bezpośrednio realizowane  będzie w 5 placówkach wsparcia dziennego Caritas Diecezji Kieleckiej z terenu 3 powiatów woj. świętokrzyskiego (Kielce - 2 świetlice, Chmielnik, Ślęcin, Deszno).
 

 

2. Mówimy „NIE” uzależnieniom

Zadanie to zaplanowane zostało w celu  zapobieganiu paleniu tytoniu, piciu alkoholu, używania narkotyków i dopalaczy oraz innego rodzaju używek wśród grupy 140 dzieci i młodzieży  w wieku 6-18 lat . W ramach zadania przewidziane są następujące działania: spotkania tematyczne z psychologiem, psychoterapeutą dla dzieci/młodzieży nt. negatywnych skutków zażywania substancji zakazanych i ich negatywnego wpływu na ich rozwój i dalsze życie, profilaktyka zażywania substancji psychoaktywnych - zajęcia fizyczne, artystyczne oraz zamiejscowe wycieczki tematyczne jako alternatywna forma spędzania  wolnego czasu i nie sięgania po używki, warsztaty z rodzicami, wychowawcami świetlic na temat tego jak rozpoznać że dziecko jest pod wpływem substancji psychoaktywnych, jak rozmawiać z dzieckiem w takiej sytuacji, jak go uświadamiać,  jak reagować w przypadku kiedy dziecko wraca do domu pod wpływem używek. W ramach działań zostanąopracowane materiały informacyjne nt. skutków zażywania substancji zakazanych wśród dzieci i młodzieży oraz listy telefonów, adresów  instytucji ofiarujących pomoc.

Zadanie realizowane będzie w 7 placówkach wsparcia dziennego Caritas Diecezji Kieleckiej z terenu 3 powiatów woj. świętokrzyskiego (Kielce - 2 świetlice, Chmielnik, Mniów, Ślęcin, Deszno i Jędrzejów).


 

Udział w projektach jest bezpłatny i zakłada zrównoważony rozwój i wyrównywanie szans młodego pokolenia.

ZADANIA WSPÓŁFINANSOWANE SĄ ZE ŚRODKÓW SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W 2019 ROKU

 

PLACÓWKI MEDYCZNE

Usługi medyczne Caritas Diecezji Kieleckiej.

Przejdź dalej ...

ŻŁOBEK "MAŁE ANIOŁKI"

Zapraszamy do naszego żłobka.

Przejdź dalej ...

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na działalność Caritas.

Przejdź dalej ...

LICZNIK ODWIEDZIN

© 2009-2020 by GPIUTMD

WSPIERAJĄ NAS:

 • gardenco.jpg
 • piekarnia-pod-telegrafem.png
 • cebule.jpg
 • zeto.jpg
 • perfopol.jpg
 • spolem.jpg
 • nsk.jpg
 • bank.jpg
 • paradyz.jpg
 • agropole.gif
 • furmanek.jpg
Free business joomla templates