Dzień Chorego w Piekoszowie

Światowy Dzień Chorego 11 lutego 2018 r. w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie świętowali wspólnie przebywający w Domu Pomocy Społecznej, Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym, lokalach aktywizujących oraz osoby niepełnosprawne, ich rodziny i wolontariusze z Kielc, Suchedniowa i okolicy, związani  z działalnością Domu.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta  z sakramentem namaszczenia chorych oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W homilii ksiądz dyrektor Jan Jagiełka przekazał przesłanie papieża Franciszka z okolicznościowego orędzia oraz opowiedział o objawieniach Matki Bożej w Lourdes.

Po posiłku i ogłoszeniach odbyła się projekcja prezentacji o pielgrzymce do Fatimy w 2017 r.