Zapraszamy na obchody Dnia Chorego do kieleckiego Hospicjum

Caritas Diecezji Kieleckiejzaprasza naobchody XXVI Światowego Dnia Chorego, które odbędą się 13 lutego 2018 r. pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Kalety w Hospicjum Stacjonarnym im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest idea pomocy osobom cierpiącym. Wspólna modlitwa i poruszana tematyka zapewne pomogą skuteczniej organizować posługę wolontariuszy wśród chorych w hospicjach i w środowisku domowym.

Program uroczystości:

12.00 Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Kalety (Kaplica Hospicjum).

13.00 Konferencja(aula):„Wolontariat hospicyjny w służbie bliźniemu”.

# ks. Stanisław Słowik – dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej: Posługa chorym w kieleckim Hospicjum Domowym i Stacjonarnym.

# ks. Robert Kowalski -dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej: Doświadczenia wolontariatu w Zespole Domowej Opieki Hospicyjnej Caritas im. św. Józefa wRadomiu.

# ks. Sylwester Iwan – kapelan Wojewódzkiego Szpital Zespolonego w Kielcach: Duchowe i psychologiczne potrzeby podopiecznych hospicjum domowego.

# p. Artur Drobniak – lekarz medycyny paliatywnej: Wsparcie chorego w hospicyjnej opiece domowej.

# Poczęstunek.

Zgłoszenie udziału: email JLIB_HTML_CLOAKING