JGLOBAL_ARTICLES

Caritas z pomocą na Święta

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym Caritas Diecezji Kieleckiej zorganizowała pomoc dla osób potrzebujących z terenu diecezji. W dniach 24-25 marca br. przeprowadzono zbiórkę żywności „Tak, pomagam” w 67 sklepach regionu. Z pomocą wolontariuszy Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas zebrano ok. 14,5 ton żywności. Dodatkowo ze środków Caritas zakupiono wędlinę do paczek. W sumie przez Punkt Pomocy Doraźnej w Kielcach i zespoły parafialne w diecezji przygotowano i przekazano potrzebującym około 2200 paczek.

Dla osób bezdomnych i samotnych zorganizowano śniadanie wielkanocne. Odbyło się ono 15 kwietnia w Wielką Sobotę o godz. 10.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Życzenia zlóżył bp kielecki Jan Piotrowski, który mówił, że miłość chrześcijańska skłania nas do tego, byśmy takim osobom pomagali, szczególnie w tym roku, który jest ustanowiony rokiem św. Brata Alberta. Ksiądz Stanisław Słowik dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej powiedział, że organizatorzy chcą z tym wydarzeniem dotrzeć do jak największej liczby osób, tym samym dać wyraz swojej pamięci o każdym potrzebującym człowieku. Zyczenia przekazali też senator Krzysztof Słoń i wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Pokarmy świateczne poświęcił bp Marian Florczyk. W spotkaniu uczestniczyło ok. 400 osób bezdomnych, wszyscy oni otrzymali paczki świąteczne od Caritas. Produkty do paczek pochodziły ze zbiórki żywności, część asortymentu ofiarował Kielecki Bank Żywności, a pieczywo bezpłatnie przekazała Piekarnia Pod Telegrafem. Śniadanie wielkanocne wspólnie z Caritas Diecezji Kieleckiej zorganizowali Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Jak co roku przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego  Caritas rozprowadzała baranki wielkanocne. Poprzez parafie do wiernych diecezji kieleckiej trafiło 22 tys. baranków z czekolady, które umieszczane są w koszykach ze święconką. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na organizację kolonii charytatywnych i dożywianie dzieci z najuboższych rodzin.

 Wszelkie dzieła charytatywne nie byłby możliwe bez pomocy wielu darczyńców i wolontariuszy, którym serdecznie dziękujemy za okazaną dobroć.

 

                                                                                                                                                                                ks. Krzysztof Banasik

Zdjęcia: Robert Felczak (Radio Kielce)


 

Free business joomla templates