error
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder galeria/turniej_Caritas is expected to be a path relative to the image base folder specified in the administration back-end.

JGLOBAL_ARTICLES

[sigplus] Critical error: Image gallery folder galeria/turniej_Caritas is expected to be a path relative to the image base folder specified in the administration back-end.

Charytatywny mecz szkół ZDZ na rzecz Hospicjum

23 marca 2017 roku Hali Sportowej na ul. Żytniej w Kielcach odbył się Charytatywny Mecz Piłki Siatkowej na rzecz Hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Zawody zorganizowane zostały przez Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół ZDZ w Kielcach wraz z opiekunką, Agnieszką Przepiórą we współpracy z Caritas Diecezji Kieleckiej i Diecezjalnym Centrum Wolontariatu. Fundusze na zakup sprzętu medycznego dla kieleckiego Hospicjum. zbierane były z biletów-cegiełek, ofiar do puszek i licytacji.

Uczestników przywitał dyrektor szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego, Zbigniew Ciupiński. Przypomniał cel spotkania i stwierdził „Niech zwyciężą ci, którzy są lepsi, a na pewno na tym wydarzeniu wygrają potrzebujący”. Następnie wystąpił ks. Krzysztof Banasik, z-ca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej, który podkreślał, że to nie pierwsza akcja, w której uczniowie tej szkoły okazują dobre serce i chęć pomocy innym. Liczy się wielkość serca, a nie wynik ostateczny, bo wygrają na nim potrzebujący. Głos zabrał również koordynator Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, Damian Zegadło, który zwrócił uwagę na to, że uczniowie nie tylko biorą udział w zorganizowanych akcjach, ale sami je tworzą. Poświęcają nie tylko czas, ale i talenty, aby służyć innym. Na koniec części oficjalnej głos zabrał trener młodzieżowej drużyny Effectora, Mateusz Grabda, który zauważył, że w dzisiejszych czasach niezwykłą wartością jest posiadać pasję, a dla nich jest to piłka siatkowa. Przekazał też na licytację koszulkę meczową siatkarzy Effectora Kielce z autografami zawodników.

Pierwszy set rozegrała młodzieżowa drużyna Effectora wspomagana nauczycielami ze szkoły ZDZ przeciw uczniom. Kolejne partie meczu rozgrywane były między nauczycielami a uczniami szkoły ZDZ w mieszanych składach damsko-męskich. Widzowie na trybunach z zapałem dopingowali zarówno swoich nauczycieli jak również koleżanki i kolegów. W przerwie  wystąpili wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu z układem breakdance. Oprócz oglądania rozrywek, można było za symboliczną ofiarę skosztować pysznych wypieków uczniów. Odbyła się też długo oczekiwana licytacja koszulki Effectora. Po zaciętej rywalizacji, ostateczną kwotę, 400 zł, podał dyrektor, pan Zbigniew Ciupiński. Wynik samego meczu nie był najważniejszy. Tak naprawdę zwyciężyli wszyscy, którzy wzięli udział w tej szczytnej akcji.

Ostatecznie, podczas całego wydarzenia, zebrano kwotę 1513,78 zł, która w całości zostanie przeznaczona na zakup sprzętu medycznego dla Hospicjum.

{gallery}galeria/turniej_Caritas{/gallery}

Free business joomla templates