Podsumowanie Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W ramach organizowanego przez Ośrodek dla Osób Pokrzywdzonych w dniach 20-26 lutego  br.  Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem z porad adwokatów, radców prawnych, funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej, prokuratorów oraz psychologów skorzystało 77 osób.

Dyżury specjalistów w siedzibie Ośrodka przy ul. Urzędniczej 7b w Kielcach odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 18, w  sobotę w godz. 10 - 15.

Akcja została zorganizowana przy pomocy Okręgowej Rady Adwokackiej, Okręgowej Rady Radców Prawnych, Placówki Straży Granicznej, Policji, Kuratorów Zawodowych oraz Prokuratury, które to instytucje czynnie włączyły się w działania. Łącznie w pomoc pokrzywdzonym zaangażowało się 44 specjalistów.

Podczas dyżuru cały czas dostępni byli pracownicy pierwszego kontaktu, którzy kierowali zainteresowane osoby do odpowiednich specjalistów. Pracownicy pierwszego kontaktu udzielali informacji zarówno indywidualnie jak również telefonicznie.

Dyżury adwokatów, prokuratorów i kuratorów odbywały się również Sądzie Okręgowym w Kielcach,sądach rejonowychw Ostrowcu Św., Staszowie,Jędrzejowie,Sandomierzu,Starachowicach,Skarżysku-Kamiennej,  Pińczowie, Opatowie i Włoszczowie orazZespole Kuratorskiej Służby Sądowej w Sandomierzu.