JGLOBAL_ARTICLES

Rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Caritas Diecezji Kieleckiej po raz 23 prowadzi Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przygotowano 78 tys. świec, które na początku Adwentu rozprowadzone zostały do wszystkich parafii w diecezji. Świece można również nabyć w Biurze Caritas przy pl. Najświętszej Maryi Panny 1 w Kielcach. Serdecznie zapraszamy do włączenia się to piękne dzieło miłosierdzia. Zebrane ofiary będą przeznaczone na organizację wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin ubogich, dożywianie oraz funkcjonowanie świetlic środowiskowych. Dzięki ubiegłorocznej akcji z kolonii Caritas skorzystało ponad 600 dzieci z diecezji kieleckiej, a blisko 400 korzysta z zajęć wychowawczych i profilaktycznych w świetlicach środowiskowych. Ważnym wymiarem naszych działań jest też objęcie dzieci dożywianiem.

Świeca Caritas na świątecznym stole pokazuje otwartość i wielkoduszność wobec najuboższych. W wigilijny wieczór zapalamy płomień, które wnosi ciepły, rodzinny nastrój i przypomina, że Chrystus przyszedł na świat, by napełnić nasze serca miłością. W wielu rodzinach stało się też tradycją, by po wieczerzy wigilijnej zanieść to światło nadziei na groby bliskich zmarłych.

Według raportu GUS, skrajne ubóstwo dotyka w Polsce ponad 600 000 dzieci. Ma ono znaczny wpływ na rozwój dzieci ograniczając ich możliwości edukacyjne, rozwój fizyczny i społeczny. Hasło tegorocznej akcji PŁOMIEŃ MIŁOSIERDZIA nawiązuje do słów Papieża Franciszka „Nieście płomień miłosiernej miłości Chrystusa – o którym mówił św. Jan Paweł II – w środowiska waszego codziennego życia i aż na krańce ziemi".  Nabycie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom staje się wyrazem zaangażowania w działania Caritas na rzecz dzieci potrzebujących wsparcia. Ponadto 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na pomoc dzieciom z ubogich krajów, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci syryjskie.

Wydarzenie otrzymało wsparcie pary prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Akcję wspierają również Abp Stanisław Gądecki – Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Free business joomla templates