JGLOBAL_ARTICLES

"Zostaliśmy zsokowani” – inspirujące zajęcia świetlicowe

Udział w projekcie „Żółty talerz” jest dla nas niezwykle inspirujący. Zaczęliśmy się zastanawiać co zrobić, żeby czuć się zdrowym i pełnym energii nawet w szare, jesienne dni? Oczywiście – pić soki! Koniecznie świeżo wyciskane z owoców i warzyw. Dlatego w listopadzie na naszej świetlicy rządzą soki.

Zaczęliśmy od wycieczki do „Sokowirówki” – pierwszej w Kielcach pijalni świeżo wyciskanych soków. „To z buraka można zrobić sok?!” – w szoku była 9-letnia Maja, kiedy spojrzała w menu. Okazało się, że nie tylko z buraka, ale nawet z pietruszki, szpinaku, czy imbiru. Każdy z nas wybrał swój wymarzony spośród 80 dostępnych specjałów o bardzo oryginalnych nazwach, np. „Tango z mango”, „Eliksir młodości”, „Gramy w zielone”, „Pobudka”. Wszystkie bardzo nam smakowały!

Zainspirowani tą wizytą sami postanowiliśmy trochę „powyciskać” ;-). Wyruszyliśmy na wielkie zakupy owocowo-warzywne i wspólnymi siłami stworzyliśmy własne kompozycje. Na dobry początek w ruch poszły jabłka, pomarańcze, cytryny, winogrona, marchewki i buraki. Ciąg dalszy z pewnością nastąpi.

Nasze soczki wyszły nam na zdrowie, dlatego w planach mamy zakup własnego sprzętu. A cały listopad będziemy regularnie zasilać się zdrową porcją energii, do czego zachęcamy wszystkich!

- Świetlica Caritas „U Józefa” z Kielc

Free business joomla templates