JGLOBAL_ARTICLES

Uczniowie chcą pomagać

W dniach 13-14 i 21-22 października 2016 r. w ośrodku Eko-Wypoczynek w Kaczynie odbyły się warsztaty wyjazdowe w ramach projektu "Pomagam na maksa, czyli wolontariat uczniowski w służbie osobom chorym i niesamodzielnym". Wzięło w nich udział łącznie 80 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Kielc, Piekoszowa, Łosienia i Tumlina.

W ramach dwudniowych zajęć uczestnicy mieli szansę na integrację oraz wymianę poglądów dotyczących efektywnego pomagania. Wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez psychologa i fizjoterapeutę. W pracy warsztatowej ustalali plan działań wolontaryjnych w konkretnych placówkach pomocowych, w których się zaangażują. W czasie zajęć pojawiły się także elementy budowania zespołu, komunikacji czy motywacji wolontaryjnej.

Grupy z każdej szkoły otrzymały aparaty fotograficzne z opcją nagrywania filmów. Zadaniem uczniów jest rejestrowanie swoich działań wolontaryjnych, promocja na portalu społecznościowym oraz stworzenie spotu promującego działania uczniów na rzecz osób potrzebujących.

Przykładowy fanpage

 

Free business joomla templates