JGLOBAL_ARTICLES

Wyjazd integracyjny z Proszowic nad Morze Bałtyckie

W dniach 12 - 17 września miał miejsce wyjazd integracyjny uczestników projektu „Architekci marzeń” nad polskie morze do Darłówka. Podczas pobytu uczestnicy zwiedzili Darłówko, spacerując po molo, a z latarni morskiej mogli podziwiać piękną panoramę miasta i morza.

Pierwszego dnia odbył się rejs po morzu galeonem „Król Eryk I”. W kolejnych dniach podopieczni zwiedzali Jarosławiec - miasto, port oraz Muzeum Bursztynu. Kolejną atrakcją była przejażdżka ciuchcią turystyczną po okolicy Darłówka, Jarosławca i Wici.

Do miasta Darłowa uczestnicy płynęli tramwajem wodnym. Podziwiając kutry rybackie dopłynęli do Zamku Książąt Pomorskich oraz pięknej starówki z 700 - letnią bramą.

Spacery brzegiem morza, kąpiel, plener malarski, a także niezapomniany zachód słońca to obrazy, które pozostaną w pamięci uczestników na zawsze.

Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu „Architekci marzeń”, który jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2016”.

Wycieczka możliwa była również dzięki ofiarności pracowników krakowskiej firmy PROCARD.

Free business joomla templates