Środowiskowy Dom Samopomocy w Kielcach

Od 1 grudnia 2014 roku Caritas Kielecka prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Kielcach. Został on utworzony z myślą o osobach starszych z zaburzeniami pamięci (choroba Alzhaimera, demencja, itp.), aby w ramach zajęć terapeutycznych w przyjaznej atmosferze mogli spędzać czas. Placówka proponuje terapię wspomagającą pamięć, rehabilitację, usługi psychologa oraz indywidualne podejście do każdego uczestnika, które może polepszyć kondycję zdrowotną i spowolnić postęp choroby. Placówka znajduje się w dawnej szkole specjalnej przy ul. Urzędniczej 16a i jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 700 – 1600.

W celu uzyskania szczegółowych informacji, co do zasad przyjęcia i stosowanych terapii można dzwonić pod nr tel.: 784531928, lub MOPR Kielce, który wydaje decyzje o skierowaniu uczestników do placówki.