VII Ogólnopolska zbiórka żywności pod hasłem "Tak-Pomagam"

Caritas Diecezji Kieleckiej organizuje przedświąteczną zbiórkę żywności. Zbiórka odbędzie się w dniach 12-13 grudnia 2014 roku (w piątek w godz. 14-20, w sobotę w godz. 9-19) w ponad 60-ciu sklepach sieci Biedronka, PSS Społem, Lewiatan, Delikatesy Centrum,  Carrefour, Wafelek, Paleo.

Akcja przeprowadzona zostanie w następujących miejscowościach naszego regionu: Kielce, Jędrzejów, Busko-Zdrój, Chęciny, Chmielnik, Kazimierza Wielka, Koniecpol, Małogoszcz, Nowiny, Pińczów, Miechów, Proszowice, Koszyce, Mniów, Pierzchnica.

Aby wziąć udział w zbiórce wystarczy pamiętać, by podczas robienia zakupów w najbliższy piątek lub sobotę kupić dodatkowy produkt i przekazać wolontariuszom Caritas dyżurującym w sklepach.

Podczas akcji będziemy zbierać żywność z długim terminem ważności: cukier, mąkę, ryż, makaron, olej, konserwy, herbatę, dżemy i słodycze.

Wolontariuszami będą uczniowie szkół rozpoznawani po identyfikatorach. Nadzorować akcję będą wychowawcy szkół, pracownicy Caritas, członkowie Parafialnych Zespołów Caritas oraz pracownicy i wolontariusze innych organizacji i stowarzyszeń. W akcję włączy się prawie 1000 osób.

Zebrana żywność trafi na świąteczne stoły rodzin wielodzietnych, jak również do osób samotnych, chorych czy bezdomnych.