Wyjazd integracyjny do Chorzowa

W dniu 24 września uczestnicy projektu pn. „Tacy sami, a ściana między nami” wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do Chorzowa.

W ramach wycieczki zwiedziliśmy Muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie. W skansenie odwiedziliśmy min.: budynki pochodzące z Beskidu Śląskiego, Pogórza Cieszyńskiego oraz Podregionu Pszczyńsko - Rybnickiego np. Chałupę z Istebnej z 1876 roku, Szkołę z 1855 roku, Wiatrak z Grzawy z 1 poł. XIX, Kościół św. Józefa z 1791 roku.

Głównym punktem wycieczki było Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika, gdzie uczestniczyliśmy w seansie edukacyjnym pt. „Mały Książe". Pełen wrażeń dzień zakończyliśmy odwiedzinami w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym.

Projekt pn. „Tacy sami, a ściana między nami” realizowany jest przy wsparciu finansowym ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.