JGLOBAL_ARTICLES

Zajęcia edukacyjne w ramach Pól Nadziei rozpoczęte

Dnia 8 kwietnia br. w Zespole Placówek Oświatowych w Oblęgorku odbyły się pierwsze, w tej edycji Pół Nadziei, zajęcia edukacyjne. Wzięli w nich udział uczniowie Gimnazjum oraz VI kl Szkoły Podstawowej. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prezentacji, w której przedstawiono ideę hospicjum i opieki hospicyjnej. Uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się o działaniach podejmowanych przez Caritas Kielecką w ramach akcji „Pola Nadziei” a także idei wolontariatu. Dyrektor ZPO p. Henryka Cisowska zapowiedziała utworzenie Szkolnego Koła Caritas, aby młodzież w zorganizowany sposób mogła angażować się w pomoc potrzebującym.

W dniu 10.04 br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Kielcach uroczyście obchodzono Dzień Żonkila ramach kampanii Pola Nadziei. Dzieci i młodzież aktywnie włączyli się w zgadywanie rebusów i zagadek związanych z akcją oraz różne gry i zabawy prowadzone przez opiekunów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy przygotowane przez Caritas oraz drobne upominki i słodycze. Podczas spotkania zaprezentowano również prace plastyczne, które zgłoszono do konkursu w tej kategorii.
Słowa wdzięczności kierujemy do Dyrekcji obu placówek oraz do p. Małgorzaty Masłowskiej z ZPO z Oblęgorka i p. Małgorzaty Miśkiewicz z SOSW nr 2, które zorganizowały zajęcia.
 
Mamy nadzieję, że ziarenko niesienia bezinteresownej pomocy innym, a szczególnie osobom cierpiącym, rzucone podczas zajęć zaowocuje w przyszłości wieloma dziełami miłosierdzia.

       

 

Free business joomla templates