JGLOBAL_ARTICLES

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Już po raz czwarty Caritas Diecezji Kieleckiej wraz z Fundacją Vive „serce dzieciom”, MDK, Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty, ZDZ-em oraz Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach, zorganizowała Festyn z okazji Dnia Dziecka. Tym razem atrakcje i występy dla dzieci odbyły się 1 czerwca na Placu Artystów w Kielcach.

Hasło przewodnie tego dnia było proste, ale niezwykle ważne: „Bądźmy razem”. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania przygotowując wspólnie niespodzianki dla najmłodszych mieszkańców naszego województwa, którzy mili m.in. możliwość wyrobienia karty rowerowej czy zrobienia profesjonalnych odcisków palca.

Dzięki Wolontariuszom Diecezjalnego Centrum Wolontariatu oraz Fundacji Vive tego dnia, mimo zmiennej pogody Plac Artystów na te kilka godzin zmienił się w zaczarowaną kolorową krainę. Kolorowe balony, słodycze i napoje rozdawane przybyłym dzieciom i ich rodzicom, bańki mydlane unoszące się nad placem, chusty animacyjne, zabawy cyrkowe dla dzieci, wata cukrowa, kolorowe rybki wyławiane z fontanny, występy artystów z MDK-u w Kielcach, ogromna dmuchana zjeżdżalnia, a przede wszystkim zaangażowanie dorosłych i wspaniała atmosfera sprawiły, że ten pochmurny dzień był naprawdę magiczny i wyjątkowy.

Wielkie podziękowania należą się również Biedronce, która nie po raz pierwszy obdarowała nasze dzieci słodyczami i przekazała specjalnie dla nich 2 tysiące paczek.

Monika

GALERIA ZDJĘĆ
FOTKI I FILMIK Z E-VIVE

 

Free business joomla templates