Dziś: 19 Listopad 2019    |    Imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł

Z Radiem Kielce dla dzieci z Ogniska Wychowawczego w Jędrzejowie

Po raz 16.  Polskie Radio Kielce przed Świętami Bożego Narodzenia prowadzi akcję charytatywną "Choinka pod choinkę". W tym roku partnerem jest Caritas Diecezji Kieleckiej. Celem akcji jest zbiórka środków na remont placu zabaw dla dzieci z Ogniska Wychowawczego Caritas w Jędrzejowie.

czytaj całość ...Z Radiem Kielce dla dzieci z Ogniska Wychowawczego w Jędrzejowie

XV Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem Tak. Pomagam!

Caritas Diecezji Kieleckiej organizuje przedświąteczną zbiórkę żywności  w ramach ogólnopolskiej akcji „Tak. Pomagam”. Zbiórka odbędzie się w dniach 7-8 grudnia  2018 r.  (w piątek w godz. 14-20, w sobotę w godz. 9-19) w ponad 70-ciu sklepach sieci Biedronka, PSS Społem, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Wafelek, Paleo, Euro Market, Dino, Top Market, sklepy Euro, Tesco, Lidl.

czytaj całość ...XV Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem Tak. Pomagam!

Świeca, która tworzy Polską Wigilię

Z rozpoczęciem adwentu Caritas w Polsce po raz 25. prowadzi Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W jubileuszowym roku akcja realizowana jest pod hasłem: „Świeca, która tworzy Polską Wigilię”. W pierwszej edycji tej akcji w 1994 r. uczestniczyło kilkanaście Caritas diecezjalnych, w tym Caritas Kielecka. Z czasem płomień świecy wigilijnej ogarnął cały kraj i nabrał wymiaru ekumenicznego. Świeca Caritas stała się nieodłącznym elementem przeżywania Wigilii, jest symbolem miłości i namacalnym znakiem otwartości na potrzebujących.

czytaj całość ...Świeca, która tworzy Polską Wigilię

Ze świetlicą do Krakowa

Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby uczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza pisała Maria Kownacka. Taki cel przyświecał wycieczce zorganizowanej dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Caritas "U Józefa" w Kielcach.  Dnia 24 listopada 2018 r. uczestnicy projektu „Wskazówki życia w świetlicach Caritas” odwiedzili Kraków.

czytaj całość ...Ze świetlicą do Krakowa

Rusza kampania "Białej wstążki"

Caritas Diecezji Kieleckiej aktywnie włącza się  kampanię społeczną „Biała wstążka”, prowadzoną w Kielcach w  dniach 25 listopada - 10 grudnia 2018. W tym roku akcja realizowana jest pod hasłem: „Senior – kocham, lubię, szanuję, nie biję”. Koordynatorem kampanii jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach.  „Biała wstążka” to międzynarodowa kampania zainaugurowana  w celu walki z przemocą, a jej symbolem jest właśnie biała wstążka.

czytaj całość ...Rusza kampania "Białej wstążki"

JLIB_HTML_PAGE_CURRENT_OF_TOTAL

PLACÓWKI MEDYCZNE

Usługi medyczne Caritas Diecezji Kieleckiej.

Przejdź dalej ...

ŻŁOBEK "MAŁE ANIOŁKI"

Zapraszamy do naszego żłobka.

Przejdź dalej ...

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na działalność Caritas.

Przejdź dalej ...

LICZNIK ODWIEDZIN

© 2009-2019 by GPIUTMD

WSPIERAJĄ NAS:

 • piekarnia-pod-telegrafem.png
 • bank.jpg
 • nsk.jpg
 • spolem.jpg
 • paradyz.jpg
 • perfopol.jpg
 • zeto.jpg
 • gardenco.jpg
 • agropole.gif
 • furmanek.jpg
 • cebule.jpg
Free business joomla templates