Dziś: 23 Marzec 2019    |    Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław

   

Młodzi z Gminy Łoniów w energetycznym i ekologicznym działaniu

Caritas Diecezji Kieleckiej w dniu 01.12.2014 r. zakończyła realizację projektu: „EKOLOGIA I ENERGIA – NOWOCZESNA SYNERGIA”. Dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pozwoliło nam przeprowadzić szkolenia w zakresie odnawialnych źródeł energii dla ponad 700 uczniów z terenu Gminy Łoniów.

czytaj całość ...W energetycznym i ekologicznym działaniu

Ogniskowe Andrzejki w Proszowicach

Dlaczego to właśnie święty Andrzej Apostoł, rybak i towarzysz Chrystusa, patronuje dniom jesiennych wróżb, tego nie wiemy i nie wiedzą nawet etnografowie. Ale wróżby są tak mocno zakorzenione w naszej tradycji, że już trudno sobie wyobrazić ten jedyny wieczór w roku bez lania wosku, losowania karteczek z imieniem przyszłej żony lub przyszłego męża, czy też takich, które mówią o naszym zawodzie.

czytaj całość ...Ogniskowe Andrzejki w Proszowicach

Wyróżnienie Ministra Pracy i Polityki Społecznej dla Caritas Kieleckiej

Z radością pragniemy poinformować, że Caritas Kielecka otrzymała wyróżnienie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. W dniu 21 listopada br. delegacja Zarządu Caritas Diecezji Kieleckiej na czele z Dyrektorem ks. dr Stanisławem Słowikiem podczas uroczystej Gali z okazji „25 lat pomocy społecznej w Wolnej Polsce” odebrała z rąk Ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza wyróżnienie zespołowe Ministra Pracy i Polityki Społecznej za tworzenie sieci placówek pomocowych dla szerokiego kręgu beneficjentów.

czytaj całość ...Wyróżnienie dla Caritas Kieleckiej

Konkurs plastyczny "Suknie Pani Jesieni" w Proszowicach

„W szafie Pani Jesieni jest sukienek bez liku, wszystkie nosi z uśmiechem, bo dodają jej szyku”. To początek wiersza, który stał się inspiracją do przeprowadzenia  konkursu plastycznego w Ognisku Wychowawczym w Proszowicach. Dzieci wcieliły się w role projektantów sukni dla niezwykłej damy – Pani Jesieni.

czytaj całość ...Konkurs plastyczny „Suknie Pani Jesieni” w Proszowicach

Uroczystość odpustowa Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie

Dnia 16 listopada br. uczciliśmy Patronkę naszego Domu Matkę Bożą Ostrobramską. Nasze świętowanie rozpoczęła uroczysta Eucharystia, której przewodniczył  ks. prof. Witold Janocha – poprzedni dyrektor Domu w Piekoszowie. W homilii cytował św. Maksymiliana, który tak się modlił „Matko Boska Ostrobramska, nie masz na swym ręku Dzieciątka Jezus, to weź mnie na swoje ręce i przenieś szczęśliwie przez całe życie”.

czytaj całość ...Uroczystość odpustowa Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie

JLIB_HTML_PAGE_CURRENT_OF_TOTAL

PLACÓWKI MEDYCZNE

Usługi medyczne Caritas Diecezji Kieleckiej.

Przejdź dalej ...

ŻŁOBEK "MAŁE ANIOŁKI"

Zapraszamy do naszego żłobka.

Przejdź dalej ...

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na działalność Caritas.

Przejdź dalej ...

LICZNIK ODWIEDZIN

© 2009-2019 by GPIUTMD

WSPIERAJĄ NAS:

 • paradyz.jpg
 • piekarnia-pod-telegrafem.png
 • spolem.jpg
 • cebule.jpg
 • perfopol.jpg
 • bank.jpg
 • nsk.jpg
 • zeto.jpg
 • furmanek.jpg
 • agropole.gif
 • gardenco.jpg
Free business joomla templates