Dziś: 13 Listopad 2019    |    Imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

Proszowickie Święto Ogrodów w niezwykłej oprawie

13 czerwca 2019 r. kolejny raz miłośnicy ogrodów spotkali się w Zespole Placówek Caritas w Proszowicach podczas 14. Festiwalu „Święto Ogrodów”. W tym roku Festiwal został połączony z II  Integracyjnym Marszem Godności Osób Niepełnosprawnych, którego inicjatorem jest Starostwo Powiatowe i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach.

 

czytaj całość ...Proszowickie Święto Ogrodów w niezwykłej oprawie

Pokonać bezdomność – debata na temat rozwiązywania problemu bezdomności

W dniu 11.06 br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się debata regionalna  Pokonać bezdomność – MIESZKALNICTWO - Promowanie dobrych praktyk w rozwiązywaniu problemu bezdomności. Jej organizatorem była Ogólnopolska Federacja Na Rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności, Wojewoda Świętokrzyski oraz Caritas Diecezji Kieleckiej.

 

czytaj całość ...Pokonać bezdomność – debata na temat ...

Podsumowaliśmy kampanię Pola Nadziei 2018/19

Dnia 7 czerwca 2019 r. w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach odbyła się uroczysta Gala podsumowująca kampanię Pola Nadziei 2018/19 na rzecz kieleckiego Hospicjum Caritas im. Św. Matki Teresy z Kalkuty.

Ideą tej ogólnopolskiej akcji jest edukacja i uwrażliwienie na los terminalnie chorego człowieka w społecznościach lokalnych, a także pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjum stacjonarnego i domowego.

 

czytaj całość ...Podsumowaliśmy kampanię Pola Nadziei 2018/19

Przedstawiciele Caritas Diecezji Kieleckiej uhonorowani medalami

 W dniu 6 czerwca 2019 roku ks. Stanisław Słowik - dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej oraz pani Urszula Jarosz - kierownik Zespołu Placówek Caritas w Proszowicach zostali uhonorowani wyjątkowymi odznaczeniami - Medalami 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Ceremonia wręczenia odznaki odbyła się w budynku Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przy ul. Nowogrodzkiej w sali konferencyjnej im. Andrzeja Bączkowskiego w Warszawie.

 

czytaj całość ...Przedstawiciele Caritas Diecezji Kieleckiej uhonorowani medalami

Wolontariusze Caritas z wizytą w Warszawie

Dnia 6 czerwca 2019 roku młodzi wolontariusze Caritas Diecezji Kieleckiej udali się do Warszawy. Uczestnicy projektu „Aktywna Młodzież” odwiedzili najpierw siedzibę Caritas Polska, największej organizacji pozarządowej w Polsce. Podczas spotkania za ks. dyrektorem Marcinem Iżyckim poznali specyfikę Caritas Polska i różnorodność działań podejmowanych na rzecz potrzebujących w kraju i za granicą.

 

czytaj całość ...Wolontariusze Caritas z wizytą w Warszawie

JLIB_HTML_PAGE_CURRENT_OF_TOTAL

PLACÓWKI MEDYCZNE

Usługi medyczne Caritas Diecezji Kieleckiej.

Przejdź dalej ...

ŻŁOBEK "MAŁE ANIOŁKI"

Zapraszamy do naszego żłobka.

Przejdź dalej ...

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na działalność Caritas.

Przejdź dalej ...

LICZNIK ODWIEDZIN

© 2009-2019 by GPIUTMD

WSPIERAJĄ NAS:

 • zeto.jpg
 • nsk.jpg
 • spolem.jpg
 • cebule.jpg
 • gardenco.jpg
 • agropole.gif
 • piekarnia-pod-telegrafem.png
 • perfopol.jpg
 • bank.jpg
 • furmanek.jpg
 • paradyz.jpg
Free business joomla templates