Dziś: 18 Lipiec 2019    |    Imieniny: Kamil, Robert, Szymon

Świetlicowe warsztaty zdrowego żywienia

 


W dniu 17 października 2018 w świetlicy środowiskowej " U Józefa"  mieszczącej się przy ulicy Turystycznej 3 w Kielcach odbyły się warsztaty promujące zdrowe odżywianie w rodzinie w ramach programu Żółty Talerz. Tego dnia również świętowaliśmy z Bankiem Żywności "Światowe Dni Żywności". Naszą placówkę odwiedził pracownik Kieleckiego Banku Żywności, pan Paweł Ćwik. W trakcie pogadanki dowiedzieliśmy się, ile jedzenia marnuje się rocznie w naszym kraju, jak robić zakupy by zapobiegać bezmyślnemu wyrzucaniu produktów. Jakie warzywa i owoce wybierać by mieć pewność, że szybko nam się nie zepsują, które z nich są najbliższe naturalnej uprawy, oraz które są w pełni dojrzale i po czym można to poznać.

Po zakończonym wykładzie pan Paweł razem z dziećmi przygotował naturalnie gęsty sok ze świeżych owoców, a słodzikiem była gotowana marchewka. Taki domowy Kubuś bardzo smakował świetlicowym dzieciom. Było tez dużo interesujących informacji o planowaniu jadłospisu, by jak najlepiej spożytkować i wykorzystać zakupione owoce i warzywa, a także o tym jak je przechowywać, aby jak najdłużej pozostawały świeże. Pan Paweł wspomniał także, jak działa Bank Żywności i w jaki sposób pomaga potrzebującym. Wyjaśniło to dzieciom sprawę zbiorek żywności, w których corocznie jako wolontariusze uczestniczą.

 

 


Wręczenie dyplomów stypendialnych Programu „Skrzydła”

W dniu 22.11.2017 r. w Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Kieleckiej odbyło się spotkanie stypendystów Programu „Skrzydła”. Na wstępie ks. Krzysztof Banasik – zastępca dyrektora Caritas przybliżył założenia i regulamin Programu. W trakcie spotkania 83 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych otrzymało promesy stypendialne na rok szkolny 2017/18.

czytaj całość ...Wręczenie dyplomów stypendialnych Programu „Skrzydła”

Warsztaty kulinarne w świetlicy w Proszowicach

Gdzie kucharek sześć... tam,  nie ma, co jeść - według starego przysłowia.  Ale my, w naszej Świetlicy w Proszowicach, udowadnialiśmy, że nawet przy jeszcze większej grupie kucharzy i kucharek, może być sporo smacznych potraw do zjedzenia.

czytaj całość ...Warsztaty kulinarne w świetlicy w Proszowicach

Razem przeciwko problemowi bezdomności

21 listopada br. w Centrum Integracji Społecznej Caritas Kieleckiej odbyło się spotkanie, którego głównym celem byławymiana doświadczeń i spostrzeżeń z dotychczasowych działań w obszarze pomocy osobom bezdomnym oraz jak najlepszego wykorzystania posiadanych zasobów podczas zimy 2017/18 roku.

czytaj całość ...Razem przeciwko problemowi bezdomności

Modlitwa i spotkanie z bezdomnymi w Światowy Dzień Ubogich

"Nie miłujmy słowem, ale czynem" - te słowa z 1 Listu Św. Jana stały się mottem obchodzonego w dniu 19 listopada 2017 r. Światowego Dnia Ubogich. Papież Franciszek ustanowił to święto, jako owoc Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i zaprosił "cały Kościół, mężczyzn i kobiety dobrej woli, do spojrzenia w tym szczególnym dniu na tych wszystkich, którzy wyciągają ręce wołając o pomoc i przyzywając naszej solidarności".

czytaj całość ...Modlitwa i spotkanie z bezdomnymi w Światowy Dzień Ubogich

JLIB_HTML_PAGE_CURRENT_OF_TOTAL

PLACÓWKI MEDYCZNE

Usługi medyczne Caritas Diecezji Kieleckiej.

Przejdź dalej ...

ŻŁOBEK "MAŁE ANIOŁKI"

Zapraszamy do naszego żłobka.

Przejdź dalej ...

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na działalność Caritas.

Przejdź dalej ...

LICZNIK ODWIEDZIN

© 2009-2019 by GPIUTMD

WSPIERAJĄ NAS:

 • piekarnia-pod-telegrafem.png
 • perfopol.jpg
 • paradyz.jpg
 • zeto.jpg
 • gardenco.jpg
 • spolem.jpg
 • nsk.jpg
 • furmanek.jpg
 • bank.jpg
 • agropole.gif
 • cebule.jpg
Free business joomla templates