Dziś: 26 Luty 2020    |    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

   

Rusza kampania "Białej wstążki"

Caritas Diecezji Kieleckiej aktywnie włącza się  kampanię społeczną „Biała wstążka”, prowadzoną w Kielcach w  dniach 25 listopada - 10 grudnia 2018. W tym roku akcja realizowana jest pod hasłem: „Senior – kocham, lubię, szanuję, nie biję”. Koordynatorem kampanii jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach.  „Biała wstążka” to międzynarodowa kampania zainaugurowana  w celu walki z przemocą, a jej symbolem jest właśnie biała wstążka.

czytaj całość ...Rusza kampania "Białej wstążki"

Obchody Światowego Dnia Ubogich w diecezji kieleckiej

W Niedzielę 18 listopada 2018 r. po raz drugi w Kościele przeżywany był Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tegorocznych obchodów był werset Psalmu 34: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. Caritas czynnie włączyła się w obchody tego Święta. Już w przeddzień, 17 listopada, do Kaczyna przyjechali przedstawiciele Parafialnych Zespołów Caritas. Najpierw w kościele parafialnym członkowie PZC odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji ludzi ubogich.

czytaj całość ...Obchody Światowego Dnia Ubogich w diecezji kieleckiej

Prymas Polski odwiedził Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie

„Dom to ludzie” - te słowa powtórzył kilkakrotnie Prymas Polski abp Wojciech Polak w kaplicy Domu dla Niepełnosprawnych w czasie 18 listopada 2018 r.. Wyjaśnił znaczenie słowa miłosierdzie: Misericordias - serce otwarte dla wszystkich. Przedstawił je jako praktykę dnia codziennego i zadanie dla wszystkich w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Również najsłabsi, przykuci do łóżek i wózków inwalidzkich swoją modlitwą i choćby serdecznym uśmiechem mogą świadczyć miłosierdzie. 

czytaj całość ...Prymas Polski odwiedził Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie

,,Z Niepodległą przez pokolenia" w Ratajach Słupskich

Caritas Diecezji Kieleckiej od czerwca 2018 r. realizuje projekt pn.: ,,Z Niepodległą przez pokolenia". Placówką bezpośrednio wykonująca zadanie jest Dom Opieki w Ratajach Słupskich. Działania projektowe skierowane są do 60 osób: seniorów, dzieci przedszkolnych  oraz młodzieży do 30 roku życia - mieszkańców gminy Pacanów.

czytaj całość ...,,Z Niepodległą przez pokolenia" w Ratajach Słupskich

Caritas na 2. Światowy Dzień Ubogich

W niedzielę 18 listopada 2018 r. obchodzić będziemy 2. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem "Biedak zawołał, a Pan go usłyszał". Ojciec Święty Franciszek zachęca nas w Orędziu na ten Dzień do modlitwy za ubogich i z ubogimi oraz do konkretnych dzieł miłosierdzia.

czytaj całość ...Caritas na 2. Światowy Dzień Ubogich

JLIB_HTML_PAGE_CURRENT_OF_TOTAL

PLACÓWKI MEDYCZNE

Usługi medyczne Caritas Diecezji Kieleckiej.

Przejdź dalej ...

ŻŁOBEK "MAŁE ANIOŁKI"

Zapraszamy do naszego żłobka.

Przejdź dalej ...

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na działalność Caritas.

Przejdź dalej ...

LICZNIK ODWIEDZIN

© 2009-2020 by GPIUTMD

WSPIERAJĄ NAS:

 • cebule.jpg
 • piekarnia-pod-telegrafem.png
 • bank.jpg
 • gardenco.jpg
 • nsk.jpg
 • agropole.gif
 • furmanek.jpg
 • paradyz.jpg
 • zeto.jpg
 • spolem.jpg
 • perfopol.jpg
Free business joomla templates